fot. ESL / Jakub Patrowicz

Wystartowała rejestracja do otwartej fazy IEM Katowice w StarCraft 2

Już dziś zawodnicy StarCraft 2 mogą zapisać się do etapu Ro76 turnieju Intel Extreme Masters World Championship. Zawody odbędą się w katowickiej ESL Arenie i poprzedzą fazę grupową, rozgrywaną już na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Dwunastu graczy nie będzie musiało grać w etapie otwartym, gdyż na podstawie internetowych kwalifikacji zostaną rozstawieni już w drugiej fazie mistrzostw, jednak dla kolejnej dwunastki Ro76 będzie ostatnią szansą, by wystąpić przed polską publicznością.

IEM World Championship podzielony będzie na trzy etapy. Pierwszy z nich, przewiduje miejsce dla 64 graczy wybranych na podstawie zgłoszeń. Do zawodów zarejestrować się może każdy, jednak w przypadku przekroczenia limitu zadecydują wcześniejsze wyniki aplikantów w cyklu WCS. Z pierwszego etapu, podzielonego na cztery oddzielne drabinki podwójnej eliminacji, do fazy grupowej awansuje łącznie dwunastu zawodników.

Rok temu w etapie otwartym wzięło udział aż 28 Polaków, z czego dwóch (Nerchio i MaNa) awansowało do etapu grupowego. Rejestracja do tegorocznych zawodów zostanie zamknięta 31 stycznia. Zapisy można znaleźć na dedykowanej stronie na platformie ESL Play.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 3. fer

Dotarliśmy wreszcie do podium przygotowanego przez serwis HLTV rankingu najlepszych zawodników 2017 roku. Na jego najniższym stopniu zgodnie z oczekiw...

>