Zaledwie pół roku trwała współpraca żeńskiego składu CS:GO z organizacją Dynasty Gaming. Dziś dwie Szwedzki oraz dwie Rosjanki oficjalnie zmieniły barwy klubowe i od teraz występować będą pod banderą nowo powstałego RES Gaming. Przy okazji drużyna uzupełniona została także o piątą zawodniczkę.

Zainab "zAAz" Turkie wraz z koleżankami tworzą jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii kobiecego Counter-Strike'a. Tylko w ubiegłym roku sięgnęły one po triumf aż na pięciu prestiżowych turniejach. Na kolejne tytuł będą miały szanse już przy wsparciu RES, czyli podmiotu podległego pod The Royal Emirates Sports Academy, wywodzącej się z Zachodnich Emiratów Arabskich spółki zarządzającej wysokiej klasy obiektami sportowymi o łącznej powierzchni 94 tysięcy metrów kwadratowych.

– Pokładamy sporą wiarę w ten klimat, który zaczynamy tworzyć w Dubaju na rzecz esportu – stwierdził w oświadczeniu prezydent RES, Christian Wilhelmsson. – Jednocześnie wierzę, że zatrudniliśmy odpowiednie osoby, które pomogą temu wszystkiemu. RES Gaming to zwycięska kombinacja z silnym zapleczem. Jesteśmy skazani na sukces i trofea, które przyjdą w przyszłości – dodał.

Jednocześnie poznaliśmy także nazwisko graczki, która zajmie miejsce pożegnanej przed kilkoma tygodniami Petry "Petry" Stokery. Następczynią Holenderski, zgodnie z oczekiwaniami, okazała się Christine "potter" Chi. Amerykanka dwa dni temu zakończyła trwającą 2,5 roku przygodę z CLG Red i już wtedy głośno mówiło się, że może zdecydować się na przenosiny do Europy. Dziś stało się to faktem.

Nowy skład RES Gaming prezentuje się następująco:

  • Julia "juliano" Kiran
  • Ksenia "vilga" Kluenkova
  • Zainab "zAAz" Turkie
  • Anna "Ant1ka" Ananikova
  • Christine "potter" Chi