Puchar Polski Cybersport z finałami podczas IEM Expo

Trzecia edycja Pucharu Polski Cybersport, kontynuacji wieloletnich rozgrywek spod szyldu Cybersport zakończy się finałem podczas targów IEM Expo, towarzyszących Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018. Do rywalizacji o zwycięstwo i nagrody z puli wynoszącej 50 000 złotych staną drużyny Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

Już po raz drugi najlepsi uczestnicy PPC pokażą się szerszej publiczności podczas targów IEM Expo, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W Katowicach pojawią się po cztery zespoły z każdej gry, wyłonione na podstawie internetowych eliminacji.

Zarówno w CS:GO, jak i w League of Legends, odbędą się dwie tury kwalifikacji. Każda z nich wyłoni 16 uczestników drabinki pojedynczej eliminacji. Cztery najlepsze drużyny z tego etapu zmierzą się w ćwierćfinałach z czterema zaproszonymi ekipami.

Struktura rozgrywek:

Harmonogram kwalifikacji:

CS:GO:

  • I tura – 29 stycznia – Zapisy
  • II tura – 2 lutego – Zapisy

League of Legends:

  • I tura – 27 stycznia – Zapisy
  • II tura – 30 stycznia – Zapisy

Drabinka rozgrywana będzie przez kilka dni – w przypadku CS:GO będą to 6, 11, 18, 19, 23 i 24 lutego, zaś w LoL-u – 6, 8, 13, 15, 20 i 22 lutego.

Puchar Polski Cybersport krokiem do profesjonalnej kariery

W obu grach do wygrania będzie po 25 tysięcy złotych. Pula nagród zostanie podzielona pomiędzy cztery najlepsze drużyny, które zagrają w Katowicach. Pieniądze jednak nie będą jedyną gratyfikacją. Najlepsze zespoły z CS:GO i League of Legends awansują do 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, otwierając sobie drogę do profesjonalnej kariery. To właśnie ESL MP dają możliwość zapewnienia sobie miejsca w międzynarodowych rozgrywkach, czego najlepszym dowodem jest szansa wykorzystana przez AGO Gaming, które świetnie zaprezentowało się w Mountain Dew League i awansowało do ESL Pro League – światowej ekstraklasy CS:GO.

Mistrz CS:GO awansuje do Mountain Dew League, przedsionka ESL Pro League, zaś zwycięzca zmagań League of Legends zagra w Pucharze Europy, w którym zmierzy się z najlepszymi zespołami z innych krajów.

Szczegółowe informacje na temat Pucharu Polski Cybersport, który jest jednym z pierwszych kroków do profesjonalnej kariery, dostępne są na oficjalnej stronie turnieju

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ELEAGUE Major: Space Soldiers vs BIG – statystyki graczy

Space Soldiers jest coraz bliżej zapewnieniu sobie statusu legendy. Tym razem turecka formacja z ogromną łatwością pokonała na Cobblestonie niemieckie...