fot. Dot Esports

olofmeister i KRiMZ ze statusem legendy nieprzerwanie od pierwszego Majora

Pięć lat, dwanaście turniejów – tak dotychczas prezentuje się historia współorganizowanych przez Valve zmagań określanych jako Majory. I trudno uwierzyć, że przez ten bardzo długi jak na świat esportu okres trafiło się dwóch graczy, którzy na każdym jednym turnieju byli w stanie wraz ze swoimi drużynami zajmować miejsce w top 8, gwarantując sobie tym samym status legendy – Olof „olofmeister” Kajbjer oraz Freddy „KRIMZ” Johansson.

Obaj Szwedzi dwunasty raz z rzędu zapewnili sobie udział na kolejnym Majorze i obecnie we dwóch przewodzą zestawieniu zawodników, którym udawało się to najczęściej. Szansę na dołączenie do wyżej wspomnianej dwójki miało także dwóch członków Astralis, Nicolai „dev1ce” Reedtz i Andreas „Xyp9x” Højsleth, ale na ich nieszczęście Cloud9 wyeliminowało ich z dalszej rywalizacji, odbierając tym samym nadzieje na znalezienie się w ekskluzywnym gronie.

Co ciekawe, dopiero w tym roku olofmeister i KRIMZ zostali legendami grając osobno. W poprzednich latach szwedzcy gracze ramię w ramię walczyli o dobre wyniki najpierw w LGB eSports, a potem we Fnatic. To właśnie wraz z tą drugą organizacją osiągali największe w swoich karierach sukcesy, a także dziewięciokrotnie wywalczali dla siebie miano legendy (w tym dwukrotnie wygrywając całe zawody). Dopiero kilka miesięcy temu, gdy Kajbjer dołączył do FaZe Clanu, ich drogi się rozeszły, ale mimo to obaj po raz kolejny mogą świętować udaną obronę miejsca w czołowej ósemce.

Dotychczasowe rezultaty obu Szwedów na Majorach prezentują się następująco:

Olof „olofmeister” Kajbjer Freddy „KRiMZ” Johansson
DH Winter 2013 LGB eSports 5–8. miejsce LGB eSports 5–8. miejsce
EMS Katowice 2014 LGB eSports 3–4. miejsce LGB eSports 3–4. miejsce
ESL Cologne 2014 Fnatic 2. miejsce Fnatic 2. miejsce
DH Winter 2014 Fnatic 5–8. miejsce Fnatic 5–8. miejsce
ESL Katowice 2015 Fnatic 1. miejsce Fnatic 1. miejsce
ESL Cologne 2015 Fnatic 1. miejsce Fnatic 1. miejsce
DH Cluj 2015 Fnatic 5–8. miejsce Fnatic 5–8. miejsce
MLG Columbus 2016 Fnatic 5–8. miejsce Fnatic 5–8. miejsce
ESL Cologne 2016 Fnatic 3–4. miejsce Fnatic 3–4. miejsce
ELEAGUE Atlanta 2017 Fnatic 3–4. miejsce Fnatic 3–4. miejsce
PGL Kraków 2017 Fnatic 5–8. miejsce Fnatic 5–8. miejsce
ELEAGUE Boston 2017 FaZe Clan 1–8. miejsce Fnatic 1–8. miejsce

FaZe Clan z olofmeisterem w składzie rozpocznie rywalizację o awans do kolejnej fazy Majora już w 26 stycznia o godzinie 16:00, podejmując wówczas mousesports. Z kolei dzień później o tej samej porze KRiMZ wraz z Fnatic spotkają się z brazylijskim SK Gaming.

Oba pojedynki wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat ELEAGUE Major Boston 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO: Nie mogę oficjalnie powiedzieć jakie mamy plany

Stało się – Virtus.pro po raz pierwszy w swojej historii utraciło status legendy i z Bostonu wraca na tarczy. ELEAGUE Major 2018 potoczył się kompletn...