Virtus.pro jest jedną z ośmiu drużyn, które nie zakwalifikowały się do play-offów ELEAGUE Major Boston 2018. Od ostatniego spotkania polskiej drużyny minęły już trzy dni, ale mimo to na środowej konferencji prasowej, temat naszego zespołu wciąż był poruszany.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele każdej z ośmiu drużyn (SK Gaming, FaZe Clan, mousesports, Fnatic, Natus Vincere, Quantum Bellator Fire, Cloud9 i G2 Esports), a niektórzy z nich zostali zapytani na temat polskiej formacji, która pierwszy raz od czasu DreamHack Winter 2013, nie zdołała utrzymać statusu legendy.

– W piłce nożnej lub koszykówce można zmienić gracza, można zmienić jakąś część i to jest proste. Coś działa źle, to po prostu zmieniasz tę część i ten zespół może dalej funkcjonować normalnie powiedział Gabriel "FalleN" Toledo, zawodnik SK Gaming.  W Counter-Strike'u, jeśli zaczynasz myśleć o zmianie składu, to bardzo ciężko jest wszystko dograć. Musisz wtedy dużo rozważyć, nie jest łatwo kogoś zastąpić. Virtus.pro to drużyna, która jest razem pięć lat, czyli dłużej niż ktokolwiek inny. Mają ważniejsze problemy niż zmiana gracza. Myślę, że po prostu stracili radość z grania razem, a CS to bardzo mentalna gra. Brak chęci gry z drugą osobą znacząco odbija się na Twoim poziomie. Uważam, że to dlatego Virtus.pro nie funkcjonuje tak jak powinno.

Chris "chrisJ" de Jong, gracz mousesports również wyraził swoją opinie na ten temat, twierdząc, że drużyna w jednym składzie przez tak długi czas nie jest w stanie grać na najwyższym poziomie.

– Myślę, że problem z Virtus.pro nie leży po stronie ich umiejętności. Oni wszyscy nadal mogą grać na najwyższym poziomie, ale coś jest nie tak w ich zespole. Nie wiem czy są źli na siebie z jakiegoś powodu, przez który nie mogą już ze sobą pracować. Zmiana składu to czasami jedyne rozwiązanie, ale może mogą jakoś się znów pogodzić i tworzyć szczęśliwą rodzinę. Ciężko powiedzieć gdzie leży problem, patrząc na to z zewnątrz  zakończył Holender.

Faza pucharowa ELEAGUE Major Boston 2018 rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00. Szczegółowe informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.