Zeszły rok był kiepski pod wieloma względami. Słabe wyniki przeplatane były niespodziewanymi przebłyskami na kilku eventach co oczywiście cieszyło, jednak tych niezadowalających nas rezultatów było zbyt wiele. Niezadowalających nas, jak i Was, wiernych fanów – rozpoczął w oświadczeniu Jakub "kuben" Gurczyński. W swoim poście na Facebooku trener Virtus.pro wyjaśnił ostatnie zajścia w drużynie i przyczyny przesunięcia na rezerwę Wiktora "TaZa" Wojtasa.

Gurczyński zauważył, że forma jego zespołu na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy nie należała do przyzwoitych. Jak przyznał, razem z zawodnikami podejmował wiele prób zmian wewnątrz składu. – Na przestrzeni 2017 roku próbowaliśmy wielu rozwiązań w grze, jak i poza. Zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Zmienialiśmy IGLów, sniperów, sposoby przygotowania się do zawodów. Jednakże nowe testy/odkrycia nie przynosiły pożądanych efektów – zdradził.

Kiedy reprezentanci Virtus.pro zmagali się z wieloma problemami. Konkurencja – jak zauważył kuben – rozwijała się w zatrważającym tempie. – Przez ostatni rok cały czas staliśmy w miejscu, podczas gry inne drużyny tier1 szły do przodu. Na scenie pojawia się coraz więcej nowych, młodych graczy, którzy z racji ogromnej ilości turniejów internetowych i lanowych szybko nabierają doświadczenia i nadrabiają umiejętności względem nas, stosunkowo dużo starszych.

Pełna wersja oświadczenia dostępna jest poniżej: