bucu.exe
fot. ESL

Team DPD najlepszy w trzecich kwalifikacjach do 16. sezonu ESL MP w LoL-a

Trzeci turniej kwalifikacyjny do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends jest już historią. Wczorajszego wieczora udział w walce o cenne punkty rankingowe wzięło ponad 40 formacji. Ostatecznym triumfem cieszyła się ekipa Jakuba „Kubona” Turewicza, czyli Team DPD, który dzięki wygranej uzyskał 100 punktów i wskoczył na premiowaną bezpośrednim awansem do ESL MP drugą lokatę rankingu.

Wbrew wszelkim oczekiwaniom drużyna Mateusza „Kikisa” Szkudlarka, która dotychczas nie uległa w żadnym oficjalnym spotkaniu na polskiej scenie, musiała wczoraj uznać wyższość Pomaranczowych Ogórków. Formacja, która w pierwszych dwóch turniejach kwalifikacyjnych odpadła już w Ro16, nagle rozgromiła Szatę maga plus 6 w naprawdę krwawej potyczce, co bez dwóch zdań było niespodzianką wieczoru.

Warto także zaznaczyć, iż Kiss yourself, w którym występuje m.in. Patryk „Snoower” Grąbka, dotarło do finału kwalifikacji po raz drugi. Niemniej jednak, mimo tak dobrego wyniku, Kiss yourself spadło z drugiej, na trzecią lokatę rankingu, na rzecz Teamu DPD. Pełny ranking kwalifikacji do 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w LoL-a możecie znaleźć pod tym adresem.

Przypominamy, iż dwie drużyny z największą liczbą punktów po wszystkich, sześciu turniejach, uzyskają bezpośredni awans do rozgrywek. Osiem kolejnych ekip w rankingu otrzyma szansę na wywalczenie sobie miejsca w rozgrywkach poprzez zamknięte eliminacje. Finały 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski będą rozgrywane w katowickiej ESL Arenie. Triumfatorzy całego turnieju zostaną reprezentantami Polski na letnią odsłonę Pucharu Europy, gdzie pojawią się najlepsze drużyny z całego Starego Kontynentu. Szczegółowe informacje na temat 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski możecie znaleźć tutaj.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Licorice

Dzień niespodzianek w NA LCS; Licorice bohaterem Cloud9

Fani północnoamerykańskich rozgrywek w League of Legends bez dwóch zdań nie mogą narzekać na brak emocji. Wczorajszej nocy zakończył się pierwszy dzie...