STS
IEM Katowice
fot. ESL

IEM i ESL MP faworytami PEA według mediów i znanych osobistości esportu

Polish Esport Awards to plebiscyt, który nagradza polskich esportowców oraz wydarzenia odbywające się na terenie naszego kraju. Już 15 lutego podczas uroczystej gali na stadionie Legii Warszawa zostaną rozdane nagrody w dziesięciu różnych kategoriach. Kilka dni temu poznaliśmy cząstkowe wyniki plebiscytu, lecz głosowanie zakończy się dopiero 14 lutego o godzinie 23:59, a więc wszystko może […]

Polish Esport Awards to plebiscyt, który nagradza polskich esportowców oraz wydarzenia odbywające się na terenie naszego kraju. Już 15 lutego podczas uroczystej gali na stadionie Legii Warszawa zostaną rozdane nagrody w dziesięciu różnych kategoriach. Kilka dni temu poznaliśmy cząstkowe wyniki plebiscytu, lecz głosowanie zakończy się dopiero 14 lutego o godzinie 23:59, a więc wszystko może jeszcze ulec zmianie. Kto powinien zwyciężyć w poszczególnych kategoriach według mediów i osobistości esportu w Polsce?

Jeśli chodzi o Esportowego gracza roku 2017, to ankietowani mieli kilku różnych faworytów, jednakże według nich to Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski ma największe szanse na zgarnięcie nagrody i zwycięstwo w tej kategorii. Pasha jest faworytem aż 44 procent opiniodawców, natomiast zaraz za nim powinien znaleźć się Jankos oraz Furlan, których za murowanych zwycięzców uznało 19 procent ankietowanych.

Patrząc na wyniki cząstkowe plebiscytu oraz na głosy uczestników ankiety odnośnie Esportowej drużyny roku 2017, można zauważyć mały dysonans. Wyniki cząstkowe zdecydowanie faworyzowały Virtus.pro, bowiem Filipa „Neo” Kubskiego i jego kolegów wybrało wówczas aż 46 procent głosujących. Według redakcji i osób związanych z polskim esportem, które wzięły udział w badaniu, to AGO Esports zwycięży w plebiscycie. Za takim scenariuszem opowiedziało się 69 procent ankietowanych, pozostałe 31 procent wybrało Virtus.pro. Co ciekawe, nikt z przepytywanych nawet nie myślał o tym, że którakolwiek inna formacja może zwyciężyć w tej kategorii.

Rodzime rozgrywki esportowe od zawsze budziły w fanach ogromną ilość emocji. Od ubiegłego roku w Polsce mamy aż trzy regularnie organizowane duże turnieje, które przed ekrany monitorów przyciągają ogromne rzesze entuzjastów. Zgodnie z opinią naszych badanych w kategorii Esportowe rozgrywki roku 2017 triumf odniosą ESL Mistrzostwa Polski. Aż 63 procent uczestników badania stwierdziło, że to właśnie organizowane przez ESL rozgrywki wygrają z Polską Ligą Esportową oraz Pucharem Polski Cybersport. Jako faworyta do wygranej w tej kategorii, Polską Ligę Esportową obrało sobie 38 procent ankietowanych.

Na terenie Polski co roku rozgrywane są turnieje nie tylko krajowe, ale także międzynarodowe. Zgodnie z wynikami cząstkowymi jedna z najchętniej odwiedzanych imprez esportowych na świecie, czyli Intel Extreme Masters Katowice, ma największe szanse na wygraną w kategorii Esportowy Event Roku. Wyniki cząstkowe pokazały, iż IEM jest na prowadzeniu nad PGL Major Kraków 2017. Opiniodawcy również opowiedzieli się za Intel Extreme Masters. Według 75 procent ankietowanych to właśnie ta impreza zwycięży w swojej kategorii. Na Majora organizowanego przez rumuńskie PGL zagłosowało zaledwie 19 procent przepytanych.

Największe szanse na wygraną w kategorii Inicjatywa sportowa roku wedle wyników cząstkowych miała Legia Warszawa. Niemniej jednak uczestnicy ankiety wierzą w to, że to organizowane przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym E-AMPY ostatecznie zostaną nagrodzone podczas gali na stadionie Legii. Aż 53 procent przepytanych stwierdziło, że E-AMPY przegonią Legię w głosowaniu i zwyciężą w plebiscycie.

Faworyci poszczególnych kategorii Polish Esport Awards zdaniem większości ankietowanych:

Esportowy gracz roku Osobowość Esportu Esportowa drużyna roku Esportowy event roku Esportowe rozgrywki roku Esportowa inicjatywa roku Esportowy streamer roku Inicjatywa sportowa roku
Pasha Carmac AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski Sawik Izak E-AMPY

Poniżej przedstawiamy pełną listę ankietowanych oraz ich przewidywania odnośnie tego komu należy się zwycięstwo w każdej z kategorii:

Głosujący Esportowy gracz roku Osobowość Esportu Esportowa drużyna roku Esportowy event roku Esportowe rozgrywki roku Esportowa inicjatywa roku Esportowy streamer roku Inicjatywa sportowa roku
Cybersport Pasha Carmac AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski Sawik KubiK Legia Warszawa
ESPORT NOW Furlan b.d. Virtus.pro PGL Major Kraków Polska Liga Esportowa b.d. Nervarien E-AMPY
IzakTV Jankos Carmac AGO Esports PGL Major Kraków ESL Mistrzostwa Polski Sawik Izak E-AMPY
Esporter Elazer Neo AGO Esports  IEM Katowice 2017  Polska Liga Esportowa Esport Assiociation Izak E-AMPY
TVP Esport Pasha Carmac Virtus.pro IEM Katowice 2017 Polska Liga Esportowa Sawik Izak E-AMPY
Polsat E-sport Pasha Carmac AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski Sawik KubiK  Legia Warszawa
Esport WP SportoweFakty Jankos Neo AGO Esports IEM Katowice 2017 Polska Liga Esportowa Sawik BlackFireIce E-AMPY
Destru Furlan b.d. AGO Esports  IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski  b.d. KubiK E-AMPY
Tabasko Pasha Carmac Virtus.pro PGL Major Kraków ESL Mistrzostwa Polski Sawik BlackFireIce E-AMPY
Morgen MICHU b.d. AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski b.d. Izak Legia Warszawa
 Nervarien Jankos b.d.  AGO Esports ESPORT NOW 2017 Polska Liga Esportowa b.d. Sawik Legia Warszawa
Szpero Pasha Hayabusa Virtus.pro IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski b.d. Izak b.d.
Sawik Pasha b.d. AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski b.d. Izak Legia Warszawa
Patryk Jończyk – Esportowe Świry Furlan Neo AGO Esports IEM Katowice 2017 Polska Liga Esportowa Zdrowi Gracze Avahir E-AMPY
Adrian Kostrzębski Elazer b.d. AGO Esports IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski b.d. Morgen Legia Warszawa
Avahir Pasha Carmac Virtus.pro IEM Katowice 2017 ESL Mistrzostwa Polski Sawik Izak Legia Warszawa

Głosować na swoich ulubieńców oraz na esportowe eventy możecie aż do 14 lutego do godziny 23:59 na stronie polishesportaward.pl. Uroczysta gala, podczas której poznamy ostateczne wyniki oraz wszystkich zwycięzców Polish Esport Awards, ma mieć miejsce 15 lutego na stadionie Legii Warszawa. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w serwisie Onet.pl. Rozpoczęcie gali Polish Esport Awards zaplanowane zostało na godzinę 20:00.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GruBy: Każda liga, turniej i mecz to wyzwanie

Już dziś startuje siódmy sezon ESL Pro League. Dla polskich kibiców będzie to sezon szczególny, bo po krótkiej przerwie w prestiżowych zmaganiach pono...