adrd
fot. Helena Kristiansson / ESL

Znamy uczestników HGC Western Clash! W Katowicach powalczy m. in. zespół dwóch Polaków

Wczoraj zakończyła się pierwsza połowa sezonu standardowego pierwszej fazy HGC 2018 w Europie oraz Ameryce Północnej. Teraz kolejnym turniejem, na którym zobaczymy formacje ze Starego i Nowego Kontynentu będzie HGC Western Clash, który zostanie rozegrany podczas IEM Expo w Katowicach. W zmaganiach weźmie udział osiem zespołów – po cztery z każdego z dwóch wspomnianych regionów.

Jednym z uczestników będzie Zealots, w składzie którego grają dwaj Polacy – Adrian „adrd” Wójcik i Maksym „Mopsio” Szczypa. Zespół naszych rodaków do ostatniej chwili nie był pewny awansu na Western Clash. Dopiero wczorajsze zwycięstwo Fnatic nad Teamem Liquid pogrążyło zespół Splendoura i zagwarantowało udział Zealots na katowickim turnieju jako 4. miejsce HGC EU.

Oprócz ekipy polskich zawodników o godną reprezentację Europy powalczą Team Dignitas, Fnatic oraz Method. Z Ameryki Północnej do Katowic przywędrują Tempo Storm, Team Twelve, Team Freedom oraz HeroesHearth Esports. Faworytem do zwycięstwa w rozgrywkach będzie formacja Joshuy „Snitcha” Bennetta. Dignitas w dotychczasowych zmaganiach Heroes of the Storm w Katowicach dwukrotnie odnosiło największe sukcesy.

Tak prezentuje się lista uczestników HGC 2018 Phase #1 Western Clash:

HGC Europe
Team Dignitas Fnatic Method Zealots
#1 HGC EU #2 HGC EU #3 HGC EU #4 HGC EU
HGC North America
Tempo Storm Team Twelve Team Freedom HeroesHearth Esports
#1 HGC NA #2 HGC NA #3 HGC NA #4 HGC NA

HGC Western Clash rozpocznie się już 2 marca. Drużyny będą walczyły o mistrzostwo w drabince podwójnej eliminacji. Podczas pierwszego dnia formacje rozegrają swoje mecze w formacie Bo3, zaś sobotnie i niedzielne spotkania (oprócz wielkiego finału) zostaną rozegrane w formacie Bo5. Dwie najlepsze drużyny o mistrzostwo zachodniej sceny powalczą do czterech zwycięstw. W puli nagród zawodów znalazło się 100 tysięcy dolarów. Triumfator turnieju zainkasuje 30 procent tej kwoty.

Mecze HGC Western Clash będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem. Transmisję z zawodów poprowadzi Michał „theWilQ” Kamocki. Jego kanał na Twitchu znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ISSAA dołączy do HellRaisers w 3. rundzie StarLadder i-League StarSeries Season 4

Issa "ISSAA" Murad może wreszcie wznieść okrzyk radości. Jordański zawodnik, który pierwotnie nie mógł wziąć udziału w StarLadder i-League StarSeries...