fot. Patrick Strack / ESL

Polacy bez awansu w pierwszym dniu IEM w SC2

Choć byli blisko awansu, Polacy zakończyli rywalizację w pierwszym dniu etapu Ro76 na IEM World Championship. Pięciu z nich próbowało swoich sił w walce o awans do fazy grupowej, jednak żadnemu z nich nie udało się znaleźć w najlepszej trójce swoich bracketów. Szansę na dołączenie do Artura „Nerchio” Blocha i Mikołaja „Elazera” Ogonowskiego będą mieli jeszcze trzej Polacy.

Najbliżej awansu do fazy grupowej był Piotr „souL” Walukiewicz, któremu zabrakło jednego zwycięstwa. Udało mu się sensacyjnie wyeliminować wicemistrza poprzedniego IEM World Championship, Statsa, który był zupełnie nieprzygotowany do walki z Polakiem. souL jednak nie poradził sobie z kolejnym Koreańczykiem, Ryungiem.

Dość blisko awansu był także Guru, który ostatecznie odpadł w trzeciej rundzie Losers’ Bracket drugiej drabinki. Polak został pokonany przez Creatora. Poniżej oczekiwań zagrał MaNa, któremu udało się wygrać tylko jeden mecz, a w pozostałych dwóch spotkaniach (z Zansterem i Trustem) o jego porażce zadecydowały proste błędy. Bez szans na awans byli ArT i BluE, którzy w katowickiej ESL Arenie nie wygrali ani jednej mapy.

Relację z IEM World Championship Katowice w StarCraft 2 można śledzić w serwisie Cybersport.pl. Transmisja dostępna będzie na antenie ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Destru: Między zawodnikami iHG jest chemia, jest więź

Podczas trwającego obecnie bootcampu dywizji CS:GO Illuminar Gaming udało nam się zadać kilka pytań Adamowi "Destru" Gilowi, który odpowiada za cały p...