STS
Barcelona
fot. Borkur Sigurbjornsson

FC Barcelona na esportowej scenie! Kataloński gigant zagra w PES2018 League

Po blisko roku od ogłoszenia potencjalnego wkroczenia FC Barcelony na esportową scenę, wreszcie możemy zobaczyć pierwsze efekty tego przedsięwzięcia. Jeden z najlepszych klubów sportowych na świecie rozpoczął współpracę z eFootball.pro oraz KONAMI. Efektem tej kooperacji jest uczestnictwo Barçy w pierwszej odsłonie PES2018 League – zmagań jednego z najpopularniejszych symulatorów piłki nożnej na świecie. eFootball.pro zostało założone przez […]

Po blisko roku od ogłoszenia potencjalnego wkroczenia FC Barcelony na esportową scenę, wreszcie możemy zobaczyć pierwsze efekty tego przedsięwzięcia. Jeden z najlepszych klubów sportowych na świecie rozpoczął współpracę z eFootball.pro oraz KONAMI. Efektem tej kooperacji jest uczestnictwo Barçy w pierwszej odsłonie PES2018 League – zmagań jednego z najpopularniejszych symulatorów piłki nożnej na świecie.

eFootball.pro zostało założone przez jednego z wieloletnich zawodników blaugrany – Gerarda Piqué. Ogłoszenie tego projektu miało miejsce rok temu, jednak dotychczas jedyną większą inicjatywą było utworzenie wspomnianej ligi Pro Evolution Soccer przy współpracy z KONAMI. FC Barcelona jest pierwszą drużyną, która zdecydowała się wziąć udział w rozgrywkach, lecz organizatorzy zapewniają, że już wkrótce poznamy inne formacje. Zgodnie z artykułem na oficjalnej stronie FC Barcelony, zmagania ruszą w przeciągu najbliższych tygodni.

Jako zawodnik jestem podekscytowany, że mój klub postanowił wkroczyć w esport i dołączył do innowacyjnego projektu, który przygotowujemy razem z KONAMI. Barça będzie mogła dołożyć swoje wartości do rozgrywek i jestem przekonany, że będą świetnym rywalem dla pozostałych drużyn. Ze strony eFootball.pro dołączymy do klubu w jego nowej przygodzie w cyfrowym świecie i będziemy dawać im wskazówki, aby mogli sprawić, że ich fani będą się czuli tak jak w pozostałych dywizjach.

Gerard Piqué, zawodnik FC Barcelony i założyciel eFootball.pro

Więcej o rozpoczęciu działalności FC Barcelony w esportowym świecie możecie przeczytać w oficjalnym oświadczeniu katalońskiego klubu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro Snax

Snax: Zawiedliśmy nie tylko siebie, ale naszych wiernych kibiców

Za Virtus.pro rozczarowujące dwa dni, podczas których nadzieje polskiej ekipy na dobry wynik na Intel Extreme Masters Katowice 2018 przepadły bezpowro...