W Counter-Strike'u znajdziemy wiele legendarnych map, takich jak m.in. Dust2 czy też Inferno. Od wielu lat jednak wszyscy fani FPS-a firmy Valve dopominają się o przywrócenie de_tuscan, chociaż na razie nie przyniosło to żadnego skutku.

Twórcy CS-a dotychczas bronili się stwierdzeniami, że nie posiadają praw do Tuscana, przez co przeniesienie znanej i lubianej areny do wersji Global Offensive jest niemożliwe. Kilka dni temu na Twitterze dyskusję na ten temat rozpoczął również Ladislav "GuardiaN" Kovács z FaZe Clanu, któremu, dość nieoczekiwanie, odpowiedział twórca mapy, Colin "brute" Volrath:

Jak mówił już wcześniej Adam Spangler, nie mam zamiaru na siłę trzymać się Tuscana – przyznał amerykański twórca. – Jestem bardziej niż chętny, by przekazać tę mapę bezpośrednio do Valve lub też nawiązać współpracę z innym kreatorem map, który będzie profesjonalistą i pomoże mi przywrócić Tuscana społeczności – dodał.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 roku brute przygotował odświeżoną wersję Tuscana, przeformowaną na potrzeby CS:GO. Ostatecznie nie trafiła ona do gry na stałe i obecnie znaleźć ją można w Steam Workshopie pod tym adresem.