STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Kto pojawi się w wielkim finale NA LCS? Starcie Liquid z Echo Fox już dziś!

W końcu przyszedł czas na półfinały wiosennej rundy NA LCS 2018! Dzisiejszego wieczoru będziemy mogli emocjonować się pierwszym spotkaniem, którego zwycięzcy w przyszłą niedzielę w The Fillmore Miami Beach powalczą o wyjazd na Mid-Season Invitational 2018. W pierwszym półfinale NA LCS 2018 Spring zobaczymy Echo Fox oraz Team Liquid, które w ćwierćfinale rozbiło Cloud9 wynikiem […]

W końcu przyszedł czas na półfinały wiosennej rundy NA LCS 2018! Dzisiejszego wieczoru będziemy mogli emocjonować się pierwszym spotkaniem, którego zwycięzcy w przyszłą niedzielę w The Fillmore Miami Beach powalczą o wyjazd na Mid-Season Invitational 2018. W pierwszym półfinale NA LCS 2018 Spring zobaczymy Echo Fox oraz Team Liquid, które w ćwierćfinale rozbiło Cloud9 wynikiem 3:0.

Echo Fox VS
23:00
Team Liquid

Nieprzerwanie na szczycie

Wbrew wszelkim oczekiwaniom oraz opiniom, które pojawiały się jeszcze przed rozpoczęciem wiosennej rundy franczyzowego NA LCS, nowy skład Echo Fox przełamał straszną tradycję swojej organizacji i przez niemalże cały czas trwania fazy zasadniczej ligi utrzymywał się na szczycie zestawienia. Dla Echo Fox są to pierwsze play-offy w historii i od razu rozpoczynają się od półfinału, do którego zawodnicy uzyskali awans poprzez zajęcie drugiej lokaty w lidze. W teorii Echo Fox mogło utrzymać się na pierwszym miejscu, ale w ostatnim tygodniu do wszystkich spotkań włodarze zespołu zdecydowali się wystawić dwóch zmienników, co ostatecznie poskutkowało w dość słabe rezultaty.

Ostoja Echo Fox

Huni to bezsprzecznie główny filar Echo Fox, bez którego ta ekipa raczej nie odnosiłaby tylu zwycięstw. To właśnie były toplaner SK telecom T1 zazwyczaj dominuje swoją linię, a następnie dzięki swojej przewadze pomaga swoim kolegom z dolnej alejki, którzy często niedomagają w początkowej fazie rozgrywki. Huni to nieprawdopodobnie agresywny zawodnik, który perfekcyjnie pasuje do stylu, jaki wypracowało sobie Echo Fox. Bez dwóch zdań możemy oczekiwać interesujących starć na górze Summoner’s Rift pomiędzy nim a Impactem.

Problemy rozwiązane?

Na samym początku wiosennego splitu NA LCS 2018 Team Liquid wydawało się być niesamowicie mocnym składem. Początkowe wyniki również przemawiały na korzyść tego stwierdzenia, ale od czwartego tygodnia rozgrywek coś zaczęło się psuć i Liquid grało coraz gorzej, często przegrywając na teoretycznie dużo słabsze od siebie zespoły. Mimo wszystko ostatnia kolejka fazy zasadniczej poszła reprezentantom Liquid nad wyraz dobrze i koniec końców udało im się zająć czwarte miejsce. Interesujące jest natomiast to, że Pobelter i jego koledzy zwyciężyli w ćwierćfinale z Cloud9 wynikiem 3:0. Nie była to łatwa seria, ale ich gra wyglądała naprawdę przyzwoicie i zdecydowanie są oni w stanie ograć także Echo Fox.

Strzelec wyborowy

Jeżeli chodzi o Team Liquid, to sprawa wygląda nieco inaczej, niż w przypadku Echo Fox. To marksman, a nie toplaner jest najgroźniejszym i najważniejszym elementem formacji. W ćwierćfinałowym starciu z Cloud9 Doublelift zaliczył łączne KDA wynoszące aż 23, co idealnie ukazuje do czego aktualnie zdolny jest ten zawodnik. Doublelift jest w kapitalnej formie i jeśli tylko utrzyma swoją dobrą dyspozycję, to Liquid sprosta zadaniu i poradzi sobie z Echo Fox. Dodatkowo Peng jest piekielnie pewny siebie, co zresztą można było zauważyć w ostatnich wywiadach, kiedy bez dłuższego zastanowienia stwierdził, że jego drużyna przygotowuje się już do wyjazdu na MSI.

Przewidywania redakcji:

Daniel „Uspek” Kasprzycki Jarek „JaroThe3rd” Piłat Kacper „robu” Pastuszka Mikołaj „rekd” Bryła
3 : 1 3 : 1 3 : 2 0 : 3

Większa część redakcji opowiedziała się za tym, że to Echo Fox ogra Team Liquid i awansuje do wielkiego finału wiosennej rundy NA LCS 2018. Bezpośrednie starcia tych dwóch formacji również przemawiają na korzyść Echo Fox, które raczej nie miało zbyt wielu problemów w meczach przeciwko Liquid i ewidentnie znalazło sposób na Doublelifta i jego kompanów. Z drugiej strony nie do końca wiadomo jak aktualnie radzi sobie główny skład Echo Fox, bowiem nie widzieliśmy go jeszcze w żadnym oficjalnym meczu na patchu 8.5. Liquid z kolei świetnie rozgryzło tę aktualizację, przez co można odnieść wrażenie, że ma ogromne szanse na to, aby sprawić niespodziankę entuzjastom północnoamerykańskiej ligi.

Statystyki podczas fazy zasadniczej NA LCS 2018:

VS
DS GD KP KDA Echo Fox Pozycja Team Liquid KDA KP GD DS
27,3% 403 67,9% 3,06 Huni Impact 3,63 66,8% 153 24%
11,6% 220 73,3% 4,68 Dardoch Xmithie 3,97 73,2% 168 10,6%
29,7% 343 69,8% 5,69 FeniX Pobelter 3,86 75,3% 369 29%
25,3% -132 74,1% 4,38 Altec Doublelift 6,50 75,3% 384 28,5%
7,2% -157 74,5% 4,16 Adrian Olleh 3,70 72,1% 185 8%
Legenda:
– DS – Procentowy udział w obrażeniach drużyny
– GD – różnica w złocie w 15. minucie
– KP – Procentowy udział w zabójstwach drużyny
– KDA – Współczynnik zabójstw/śmierci/asyst

Transmisja

Pierwszy półfinał NA LCS 2018 Spring będziecie mogli obejrzeć w języku polskim na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Komentowaniem meczu Teamu Liquid z Echo Fox zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Dawid „DejV” Olszewski. Więcej informacji na temat fazy pucharowej północnoamerykańskiej ligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Recenzja fotela gamingowego Vertagear PL6000

Jeszcze kilka lat temu do podstawowego wyposażenia szanującego się gracza należały myszka, klawiatura, podkładka oraz słuchawki. Koniecznie takie, któ...