Niels „luckeRRR” Jasiek nie będzie już reprezentował barw BIG. Niemiecki snajper zakończył okres próbny i rozstał się z drużyną.

Pierwsze roszady w zespole zaczęły się w lutym, gdy po ponad półtora roku wspólnej gry do składu dołączył były zawodnik ALTERNATE aTTaX – Tizan „tiziaN” Feldbusch oraz, w ramach testów, wspomniany już wcześniej luckeRRR. To jednak nie koniec zmian, które nastąpiły w niemieckiej formacji. Po niezadowalających wynikach uzyskiwanych w ostatnim czasie, ekipa podziękowała 21-latkowi, który do organizacji doszedł mając na swoim koncie zaledwie 3000 godzin w grze.

Na najbliższe, rozgrywane w ramach ESEA MDL, mecze wolne miejsce zajmie Nikola „LEGIJA” Ninic, który dotychczas pełnił funkcję kierownika drużyny. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, kolejne informacje dotyczące ewentualnych zmian pojawią się już niedługo i o wszystkim będziemy informowani na bieżąco.

Nikola „LEGIJA” Ninic w następujących słowach wypowiedział się o przyszłości zespołu:

Po zmianach na początku lutego, postanowiliśmy zintegrować luckeRRRa do naszego stylu gry. Pomimo tego, że dołączył on do naszej drużyny mając na koncie tylko 3000 godzin i biorąc pod uwagę brak wcześniejszego doświadczenia, Niels “LuckeRRR” Jasiek wykonał świetną robotę. Udowodnił swoją wartość podczas WESG, a szczególnie w spotkaniach z przeciwnikami takimi jak SK Gaming, Wololos czy Team Russia.

Mimo tego doszliśmy do wniosków, że potrzebujemy innego typu snajpera. To była decyzja całej drużyny. Naprawdę próbowaliśmy się zgrać, ale nie byliśmy w stu procentach zadowoleni z efektów. Teraz rozglądamy się za innymi opcjami.