fot. Riot Games

SKT T1 za burtą! kt Rolster powalczy o finał LCK 2018 Spring

Koniec marzeń o powrocie na tron dla SK telecom T1! Zespół Fakera uległ kt Rolster w meczu drugiej rundy LCK 2018 Spring Playoffs i po raz pierwszy nie będzie reprezentował swojego regionu na Mid-Season Invitational. O miejsce na MSI 2018 powalczą Afreeca Freecs, KING-ZONE DragonX oraz dzisiejsi zwycięzcy, czyli KT.

kt Rolster 3:1
SK telecom T1

Podopieczni kkOmy zdołali wygrać jedynie pierwszą potyczkę, a i podczas niej nie obyło się bez problemów. Wczesna faza gry została zdominowana przez KT, które przed dwudziestą minutą zdobyło dwa zabójstwa oraz dwie wieże. Sytuację odwrócił przegrany przez kt Rolster teamfight w dwudziestej drugiej minucie. Chwilę po nim SK telecom T1 zdobyło Barona i z fioletowym wzmocnieniem zniszczyło cztery wieże, otwierając niemal całą mapę. Po zdobyciu drugiego Nashora padły pierwsze inhibitory, a w trzydziestej trzeciej minucie Nexus kt Rolster.

Na drugą potyczkę miejsce Rusha w dżungli KT zajął Score. Swoją siłę 25-latek pokazał już w czwartej minucie, kiedy wchodząc do dżungli rywala zabił niczego niespodziewającego się Blanka. Częste ganki Score’a zapewniły Ucalowi przewagę na środkowej linii, podczas gdy przeciwny jungler raz za razem dawał się wyłapywać. Z dwoma Smokami Górskimi oraz Kalistą, na koncie KT pojawiły się dwa Barony, które pomogły pozbyć się wszystkich wież wewnętrznych jeszcze przed upływem pół godziny gry. Sześć minut później Deft i spółka ruszyli dolną aleją i wyrównali stan serii.

Po przerwie Score nie przestawał uprzykrzać życia swojemu rywalowi z dżungli we wczesnej fazie gry. Nie dość, że za sprawą junglera KT Blank musiał dwukrotnie odradzać się w fontannie w przeciągu pierwszych dwunastu minut, to w dodatku utrzymywał gigantyczną wręcz przewagę pod względem farmy. Do upływu pierwszego kwadransa różnica w wyniku creepów wynosiła ponad 50. Po raz kolejny totalna kontrola Baronów mocno przyczyniła się do zwycięstwa KT, które w trzydziestej piątej minucie wyszło na prowadzenie w meczu.

Czwarte starcie serii było najbardziej wyrównane w początkowych minutach, jednak wraz ze zdobyciem pierwszej wieży przez kt Rolster Smeb i spółka zyskali przewagę i od tego momentu raz jeszcze dyktowali warunki. Nawet mimo mniejszej liczby zabitych smoków KT miało przewagę dzięki znacznie lepiej rozgrywanym teamfightom oraz lepszej kontroli wież. W dwudziestej dziewiątej minucie podopieczni ZanDarca zdobyli Barona, z pomocą którego dotarli pod inhibitory oponentów. Decydujący cios zespół Score’a zadał w trzydziestej piątej minucie. Po pokonaniu czterech rywali w zachodniej części dżungli skierowali wszystkie swoje siły na Nexus i wyeliminowali SKT z walki o mistrzostwo koreańskich rozgrywek.

Kolejnym rywalem kt Rolster w play-offach LCK 2018 Spring będzie Afreeca Freecs. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę. Pełny harmonogram, dotychczasowe wyniki oraz drabinkę fazy pucharowej koreańskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars otwiera dywizję... Zula

Izako Boars rozszerza swoją działalność o kolejną esportową dywizję. I nie, nie jest to żart, bo 1 kwietnia był już kilka dni temu – dowodzona przez P...