STS
Gambit Hobbit Dreamhack 2017
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Hobbit rezygnuje z roli IGL-a w Gambit

Abay „Hobbit” Khasenov, zawodnik Gambit Esports, poinformował o rezygnacji z funkcji In Game Leadera i ogłosił, że od teraz wschodnioeuropejską formacją dowodził będzie Denis „seized” Kostin. Hobbit przejął funkcję prowadzącego od Daurena „AdreNa” Kystaubayeva po nieudanym występie na Majorze w Bostonie, podczas którego Gambit utraciło status legendy. Teraz Khasenov oznajmił, że zamiast zajmować się dowodzeniem, skupi […]

Abay „Hobbit” Khasenov, zawodnik Gambit Esports, poinformował o rezygnacji z funkcji In Game Leadera i ogłosił, że od teraz wschodnioeuropejską formacją dowodził będzie Denis „seized” Kostin.

Hobbit przejął funkcję prowadzącego od Daurena „AdreNa” Kystaubayeva po nieudanym występie na Majorze w Bostonie, podczas którego Gambit utraciło status legendy. Teraz Khasenov oznajmił, że zamiast zajmować się dowodzeniem, skupi się na swojej grze. Zmiana weszła w życie już przed startem trwającego Bets.net Masters, gdzie Gambit do tej pory przegrało jeden mecz i tyle samo spotkań wygrało.

Zmiana po turnieju rozgrywającym się w Stanach Zjednoczonych nie wyszła rosyjsko-kazachskiej formacji na dobre. Gambit zakończyło bowiem StarLadder i-League Season 4 na dwunastym miejscu, a tydzień później zajęło dziewiątą pozycję na IEM Katowice 2018.

Zmiana IGL-a miała także bezpośredni wpływ na indywidualną dyspozycję Hobbita. Podczas wyżej wymienionych turniejów jego statystyki daleko odbiegały od dawnej średniej. W ostatnim meczu przeciwko GODSENT, nieobciążony dodatkowymi obowiązkami Hobbit spisał się bardzo dobrze – mimo porażki swojej drużyny, miał o 20 więcej zabójstw niż śmierci.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupy Edu Esports League. Pierwsze mecze już jutro

Już w sobotę 7 kwietnia rozpoczną się rozgrywki w ramach Edu Esports League. Szesnaście drużyn złożonych ze studentów polskich uczelni wyższych rozpoc...