Minionej nocy w The Fillmore Miami Beach at the Jackie Gleason Theater rozstrzygnięto walkę o trzecie miejsce wiosennej rundy NA LCS 2018. O możliwość wystąpienia w tegorocznym Rift Rivals oraz 50 Circuit Points zmierzyli się reprezentanci Echo Fox oraz Clutch Gaming. Wbrew wszelkim oczekiwaniom Febiven i jego kompani niestety nie pokazali niczego szczególnego i zostali rozbici przez podopiecznych Inero w trzech potyczkach.

Echo Fox 3:0
22:00
Clutch Gaming

W początkowym etapie pierwszego starcia serii Echo Fox zaprezentowało kapitalne makro. Dardoch i reszta zgarniali wszystkie pojawiające się smoki i bez większego trudu niszczyli kolejne wieże, powiększając tym samym swoją dominację nad Clutch Gaming. Zespół Apollo starał się jak mógł i nawet zdołał kilkukrotnie wyłapać jednego ze swoich oponentów, ale zabójstwa te nie miały większego znaczenia. Echo Fox dość szybko zgładziło Barona i z łatwością wtargnęło do bazy przeciwników, kończąc pojedynek jeszcze przed pojawieniem się 30. minuty na zegarze.

Kolejna potyczka również nie poszła po myśli zawodników Clutch Gaming. Echo Fox od pierwszych minut narzuciło ostre tempo swoim przeciwnikom, co chwilę wyprowadzając rewelacyjne ataki na poszczególne linie. CG nie potrafiło odpowiedzieć w żaden sposób i coraz bardziej odstawało pod względem zdobytego złota. Już w 20. minucie CG traciło ponad czternaście tysięcy sztuk złota do swoich rywali. Echo Fox nie zamierzało się długo bawić w kotka i myszkę i błyskawicznie zniszczyło najważniejsze struktury w bazie CG.

Oglądając ostatni pojedynek można było odnieść wrażenie, że Clutch Gaming porzuciło wszelkie nadzieje na zwycięstwo. Echo Fox kolejny raz absolutnie zmasakrowało swoich przeciwników w początkowej fazie rozgrywki. Dardoch i spółka znów zgładzili Nashora parę minut po jego pojawieniu się na Summoner's Rift i nie zwlekając zbyt długo zaczęli nacierać na bazę CG. Podopieczni DLima nie potrafili przeciwstawić się tak silnemu oponentowi i musieli uznać jego wyższość kilka minut później.

Dzięki zwycięstwu nad Clutch Gaming, Echo Fox otrzymało 30 000$, 50 Circuit Points oraz będzie reprezentować Północną Amerykę na tegorocznym Rift Rivals. Dziś wieczorem w Miami rozegrany zostanie finał NA LCS, w którym zmierzą się Team Liquid oraz 100 Thieves. Zwycięzca tego pojedynku pojawi się na Mid-Season Invitational 2018. Więcej informacji na temat play-offów NA LCS 2018 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej.