AGO Gaming
fot. ESL/ Jakub Patrowicz

Czas na ostatnie rozstrzygnięcia fazy grupowej European Masters!

Wczorajszego wieczoru zakończył się przedostatni dzień fazy grupowej wiosennej rundy European Masters 2018. Minionej nocy do fazy pucharowej awans uzyskały trzy kolejne formacje, a wśród nich znaleźli się także podopieczni Adriana „Hatchý’ego” Widery. Millenium wyszło z grupy B z pierwszej lokaty, podczas gdy Misfits Academy oraz Team Atlantis awansowały odpowiednio z miejsc 2 i 3.

Większość pojedynków trzeciego dnia fazy grupowej European Masters zakończyła się bez większych niespodzianek. Jedynym nieoczekiwanym wynikiem bez dwóch zdań była porażka Illuminar Gaming z Penguins, czyli zespołem, który zaledwie niecałe dwa tygodnie temu wymienił większą część swojego składu. Pozostając przy zmaganiach grupy A warto nadmienić, że reprezentujące Francję GamersOrigin zapewniło sobie miejsce w ćwierćfinałach turnieju, pokonując wczoraj Ad Hoc Gaming.

Ulubieńcy fanów europejskiego turnieju, czyli zawodnicy Origen, wczoraj zrehabilitowali się za ich fatalny występ w swoim pierwszym meczu i bez większych problemów zdeklasowali exceL eSports. Dzięki temu zwycięstwu Origen przybliżyło się do awansu do fazy pucharowej, chociaż wyjście z pierwszego miejsca raczej jest już niemożliwe, a to wszystko z uwagi na to, jak fantastycznie radzą sobie liderzy zestawienia C – KlikTech.

Wyniki trzeciego dnia fazy grupowej European Masters 2018 Spring:

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
18:00 exceL eSports 0:1 Origen Bo1
19:00 Millenium 1:0 Team Atlantis Bo1
20:00 Penguins 1:0 Illuminar Gaming Bo1
21:00 Misfits Academy 1:0 Wind And Rain Bo1
22:00 Gamers Origin 1:0 Ad Hoc Gaming Bo1
23:00 SPGeSports 1:0 Ninjas in Pyjamas Bo1

Dziś czeka nas ostatni dzień emocji związanych ze zmaganiami w ramach fazy grupowej European Masters 2018 Spring. Wieczorem poznamy wszystkich uczestników play-offów prestiżowego turnieju, a także dowiemy się, czy reprezentujące Polskę Illuminar Gaming awansuje do kolejnego etapu rozgrywek.

Pierwsze spotkanie z udziałem Polaków rozpocznie się już o godzinie 19:00, kiedy reprezentujący Penguins Piotr „Glebo” Dąbrowski oraz Bartosz „Ippon” Dzikowski podejmą walkę z Ad Hoc Gaming. Jeżeli Penguin zwycięży z Ad Hoc, to Illuminar Gaming automatycznie awansuje do play-offów z trzeciego miejsca, natomiast jeśli Penguins przegra w swoim meczu, to aż trzy zespoły z grupy A będą mieć taki sam wynik, co najprawdopodobniej doprowadzi do rozgrywania tiebreaków.

Jeśli zastanawiacie się kiedy będzie grało Origen, to już śpieszymy z odpowiedzią. Zespół gwiazd powalczy dziś o godzinie 20:00, kiedy przyjdzie mu się spotkać z zawodnikami z ESL Meisterschaft, czyli EURONICS Gaming. Tolkin i jego kompani nie radzą sobie aktualnie zbyt dobrze i zdecydowanie nie są faworytami w tym pojedynku.

Zaraz po zakończeniu starcia z udziałem Origen, na Summoner’s Rift w szranki staną podopieczni Hatchý’ego. Millenium, które ma już pewne miejsce w ćwierćfinałach EU Masters, zmierzy się z zajmującym ostatnie miejsce Wind And Rain. Mecz ten nie będzie miał absolutnie żadnego wpływu na ostateczny wygląd grupy B.

Ostatnim spotkaniem fazy grupowej European Masters będzie pojedynek MAD Lions z Ninjas in Pyjamas. Murowanym faworytem tej rywalizacji jest oczywiście zespół Oskara „SelfMade” Boderka, który na ten moment prezentuje się nieprawdopodobnie dobrze, podczas gdy NiP to wciąż niezbyt stabilna formacja.

Harmonogram ostatniego dnia fazy grupowej European Masters 2018 Spring:

Wtorek, 17 kwietnia 2018
18:00 SPGeSports vs Movistar Riders Bo1
19:00 Penguins vs Ad Hoc Gaming Bo1
20:00 EURONICS Gaming vs Origen Bo1
21:00 Millenium vs Wind And Rain Bo1
22:00 exceL eSports vs KlikTech Bo1
23:00 MAD Lions vs Ninjas in Pyjamas Bo1

Dzisiejsze mecze European Masters będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale ESL_PL na Twitchu. Relację tekstową z turnieju znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fundacja Sport Twoją Szansą wesprze akademickie rozgrywki esportowe – Edu Esports League

Fundacja Sport Twoją Szansą nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieli wsparcia prz...