Fundacja Sport Twoją Szansą nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieli wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej – Edu Esports League. W rozgrywkach zmierzą się ze sobą reprezentanci uczelni wyższych z całego kraju, a zwycięski zespół weźmie udział w University Esports Masters i powalczy o tytuł mistrza Europy. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

– Fundacja, jak również STS, znane są ze wsparcia całego polskiego sportu. Teraz – przez współpracę z Esport Association i pomocy przy organizacji Edu Esports League – rozszerzamy swoją charytatywną działalność o esport. Niezmiennie naszym celem pozostaje pomoc utalentowanym zawodnikom w realizowaniu swoich pasji i wspomaganie różnego rodzaju inicjatyw sportowych. Liczymy, że nasze zaangażowanie we wsparcie Edu Esports League przyczyni się do dalszego doskonalenia umiejętności graczy reprezentujących społeczność akademicką – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

– Jako organizacja stawiająca na rozwój oddolnych inicjatyw esportowych bardzo cieszymy się ze wsparcia Fundacji Sport Twoją Szansą – to pierwsza tego typu współpraca w Polsce. Partnerstwo z fundacją wspierającą talenty sportowe jest kolejnym dowodem na bliskość sportów elektronicznych i tradycyjnych, a także stwarza możliwość szybszego rozwoju esportu akademickiego w naszym kraju. Studenci rywalizujący w Edu Esports League z pewnością z tego skorzystająstwierdził Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Edu Esports League to ogólnopolskie rozgrywki akademickie w League of Legends dla graczy reprezentujących uczelnie z całego kraju. Bierze w nich udział 16 zespołów. Zwycięska drużyna weźmie udział w Pucharze Polski Cybersport, a także University Esports Masters, gdzie powalczy o tytuł mistrza Europy. Finałowy mecz odbędzie się 1 czerwca. Organizatorem uczelnianych rozgrywek na szczeblu krajowym jest Esports Association – organizacja popularyzująca esport, która w swoich działaniach kieruje się sportowymi wartościami i skupia się głównie na inicjatywach oddolnych.

Fundacja Sport Twoją Szansą wspiera akademicką ligę esportową dzięki dotacji od STS. Środki przekazane przez bukmachera są efektem zaangażowania w charytatywną akcję towarzyszącą meczowi czołowych polskich drużyn esportowych – Team Kinguin i AGO Esports. STS aktywnie angażuje się w sponsoring esportu. Od maja 2017 roku – jako pierwszy bukmacher w Polsce – wspiera team esportowy Izako Boars. W styczniu br. bukmacher podpisał umowę sponsorską z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem – obecnie jednym z najlepszych polskich esportowców. STS jest także oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport.

Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą sportowcy indywidualni oraz organizacje sportowe. Nieprzerwalnie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 fundacja objęła patronatem sześciu podopiecznych – reprezentację Polski w rugby na wózkach, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno, gimnastyczkę Julię Siepetowską, szkółkę bokserską Global Boxing i pływaka Pawła Juraszka. Zostali oni wyłonieni w specjalnym plebiscycie, w którym głos mogli oddać kibice z całej Polski za pośrednictwem portalu STS.pl. Ponadto fundacja jest m.in. patronem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, pomogła w przygotowaniach Januszowi Rokickiemu, który z paraolimpiady w Londynie i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale oraz wspierała polską reprezentację ampfutbolistów.

Fundacja Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.