STS
Woolite
fot. ESL/Kelly Kline

EU Masters: iHG awansuje do play-offów dzięki zwycięstwu Penguins!

Penguins wygrywa swoje spotkanie z Ad Hoc Gaming, dzięki czemu Illuminar Gaming zagra w dalszej części turnieju!

Penguins 1 : 0 Ad Hoc Gaming

Polska solidarność – Glebo i Ippon na spółkę ze swoimi kolegami stawili czoła niemieckiej formacji. Zawodnicy Illuminar Gaming mogą spać spokojnie, bo zobaczymy ich w następnym etapie.

Początkowy etap gry był w miarę wyrównany i żadna z drużyn nie uzyskała znacznej przewagi. Różnica w złocie była niewielka, a to kto ostatecznie odniesie zwycięstwo pozostawało otwartą kwestią. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem kolejnych walk, które raz po raz wpadały na konto hiszpańskiej ekipy. Pingwiny coraz bardziej dominowały, a pomimo wielu prób grania wokół środkowej wieży przez Ad Hoc Gaming ich ataki były skutecznie odpierane. Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa Ippona, który zawsze był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i miał bardzo duży wpływ na przebieg spotkania, choć niejednokrotnie przypłacał to swoją śmiercią.

Ekipa z dwoma Polakami w składzie zdobyła znaczną przewagę w złocie, jednak kwestia domknięcia przez nich gry nie była tak oczywista. Kompozycja przeciwników pozwalała im na szybkie czyszczenie kolejnych fal stworów, przez co zajęcie ich bazy nie było proste do wykonania. Dopiero przy pomocy wzmocnienia po zabiciu Barona szturm okazał się skuteczny. Mapa trwała aż 50 minut, ale ani przez moment nie zanosiło się na to, by szala zwycięstwa przechyliła się na drugą stronę.

Dzięki tej wygranej zawodnicy Penguins przyczynili się do awansu Illuminar Gaming. Zwiększyła się zatem liczba Polaków, których będziemy mogli dopingować w fazie głównej. Cały harmonogram rozgrywek wraz z rozpiską znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ORDER zamyka listę uczestników IEM Sydney 2018

Znamy już komplet drużyn, które na początku maja wezmą udział w Intel Extreme Masters Sydney 2018. Jako ostatnie do grona uczestników dołączyło ORDER,...