Rift Rivals
fot. Riot Games

Ujawniono harmonogram Rift Rivals: NA vs EU. W tym roku tylko trzy dni zmagań

Choć do tegorocznej odsłony Rift Rivals: NA vs EU pozostało jeszcze niespełna dwa miesiące, organizatorzy turnieju już teraz ogłosili jego pełny terminarz. Tegoroczna odsłona RR odbędzie się w studiu NA LCS 5-7 lipca. Podczas dwóch pierwszych dni zostanie rozegrana faza grupowa, a trzeciego dnia odbędzie się wielki finał. Jak niemal w każdym turnieju Riot Games, tak również i w Rift Rivals doszło do zmian w strukturze rywalizacji w porównaniu z poprzednią edycją.

Czujne oko być może zauważyło już pierwszą z modyfikacji. Jest nią skrócenie zmagań do zaledwie trzech dni. To za sprawą pozbycia się meczów rewanżowych z fazy grupowej. Podczas dwóch pierwszych dni Rift Rivals zobaczymy więc łącznie dziewięć starć. Pierwszego dnia będziemy świadkami czterech spotkań, zaś drugiego – pięciu.

Kolejna zmiana dotknęła finału i jego struktury. Organizatorzy postanowili dać szansę wykazać się w finale nie tylko najlepszym drużynom fazy grupowej, lecz każdemu z uczestników. W tym celu wprowadzono następujący system Bo5: w ciągu trzech pierwszych potyczek serii gorszy region podczas fazy grupowej wystawi swoją drużynę, zaś reprezentanci lepszej ligi będą mogli „skontrować” ich wybór. Każda z formacji może zagrać jednak tylko raz podczas trzech pierwszych spotkań na Summoner’s Rift. Jeśli mecz nie rozstrzygnie się w trzech pierwszych starciach, na dwa pozostałe obydwa regiony wybiorą swoich reprezentantów równolegle.

Tak prezentuje się harmonogram Rift Rivals:

Czwartek, 5 lipca
21:30 Fnatic vs Echo Fox Bo1
22:30 Team Liquid vs Splyce Bo1
23:30 100 Thieves vs G2 Esports Bo1
Piątek, 6 lipca 
0:30 Echo Fox vs Splyce Bo1
21:30 Team Liquid vs Fnatic Bo1
22:30 G2 Esports vs Echo Fox Bo1
23:30 Fnatic vs 100 Thieves Bo1
Sobota, 7 lipca 
0:30 Team Liquid vs G2 Esports Bo1
1:30 100 Thieves vs Splyce Bo1
21:30 EU LCS vs NA LCS Bo5

Przypominamy, że w zmaganiach wezmą udział po trzy najlepsze formacje z północnoamerykańskich oraz europejskich rozgrywek LCS podczas rundy wiosennej. Amerykę Północną reprezentować będą Team Liquid, 100 Thieves oraz Echo Fox, natomiast uczestnikami zakwalifikowanymi z EU LCS są Fnatic, G2 Esports oraz Splyce. Na chwilę obecną nie ma danych dotyczących transmisji z polskim komentarzem. Pewnym jest jednak, że oficjalna transmisja będzie dostępna pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsza kolejka PLE offline. Kto wyjedzie z Nadarzyna jako lider?

Przed nami trzecia runda Polskiej Ligi Esportowej, która po raz pierwszy rozegrana zostanie na lanie. Zawodnicy powalczą o kolejne punkty przed public...