Liquid Steel
fot. ESL/Helena Kristiansson

Oficjalnie: steel i zakk w Luminosity, chelo i Apoka odchodzą do Não Tem Como

Na południowoamerykańskiej scenie Counter-Strike’a doszło właśnie do ważnych przetasowań. Objęły one Luminosity Gaming oraz Não Tem Como – jeden z graczy oraz trener tej pierwszej ekipy powędrował to drugiej. Wydaje się jednak, że włodarze Lumino nie mają większych powodów do narzekań.

Już od dawna mówiło się, że Marcelo „chelo” Cespedes i Alessandro „Apoka” Marcucci są kuszeni przez NTC i mogą rychło pożegnać się z Luminosity. Plotki przekuły się w rzeczywistość wczoraj wieczorem, gdy organizacja oficjalnie potwierdziła rozstanie z wyżej wymienioną dwójką. Ciekawie robi się jednak, gdy spojrzymy na nazwiska ich następców. Do składu dołączył bowiem Lucas „steel” Lopes, który kilkanaście dni temu został odsunięty od Teamu Liquid. Co ciekawe, między lipcem a listopadem 2015 roku miał on już okazję reprezentować barwy Luminosity. Pieczę nad całą drużyną objął natomiast Rafael „zakk” Fernandes, czyli ojciec ubiegłorocznego wicemistrzostwa Majora, które padło łupem Immortals.

W ciągu minionych miesięcy niepostrzeżenie udało nam się osiągać naprawdę niezłe rezultaty, w poprzednich sezonach EPL oraz ECS udało nam się wszak awansować do play-offów. Tym samym pokazaliśmy światu nasz talent i potencjał. Jako drużyna poczuliśmy jednak, że trudno będzie nam wzbić się ponad dotychczasowy poziom – przyznał w oświadczeniu założyciel organizacji, Steve Maida. – Jednakże wraz z przyjściem weteranów, jakimi są steel i zakk, nasz młody i utalentowany skład zyska odpowiednie przywództwo. Zarówno steel, jak i zakk dotarli wraz z Immortals do wielkiego finału Majora i to doświadczenie będzie nieocenione dla naszego zespołu – dodał.

W tej sytuacji skład Luminosity Gaming prezentuje się następująco:

 • Gustavo „yeL” Knittel
 • Vinicios „PKL” Coelho
 • Gustavo „SHOOWTiME” Gonçalves
 • Gabriel „NEKIZ” Schenato
 • Lucas „steel” Lopes
 • Rafael „zakk” Fernandes – trener

Jednocześnie wszystkie te ruchy sprawiły, że Não Tem Como ponownie cieszyć się może pełnym pięcioosobowym składem. Przypomnijmy, że pod koniec marca z ekipy odeszli braca Teles – HEN1 i LUCAS1. Już na początku kwietnia jedną z powstałych w ten sposób wyrw zapełnił znany m.in. z Immortals i 100 Thieves Vito „kNg” Giuseppe, ale nadal nieobsadzony pozostawał piąty fotel. Ten dopiero teraz przypadł w udziale uważanemu za jeden z większych brazylijskich talentów chelo. O wyniki drużyny dbać będzie natomiast Apoka, który w przeszłości miał już okazję współpracować z niektórymi zawodnikami NTC.

Wobec tego skład Não Tem Como wygląda tak:

 • Bruno „bit” Lima
 • Lincoln „fnx” Lau
 • João „felps” Vasconcellos
 • Vito „kNg” Giuseppe
 • Marcelo „chelo” Cespedes
 • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cloud9 StarLadder Tarik

Cloud9 drugą zaproszoną drużyną na ESL One New York 2018

Mimo że ESL One New York 2018 odbędzie się dopiero we wrześniu, organizatorzy ogłosili już dwie ekipy, które wezmą udział w tym turnieju. Po wcześniej...