ESLMP_finalyS16

Najlepsi polscy gracze, ponad ćwierć miliona złotych w puli nagród – finały ESL Mistrzostw Polski ponownie w ESL Arenie!

Najlepsze tytuły esportowe – Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends oraz FIFA 18 powrócą do ESL Areny podczas finałów najbardziej prestiżowej ligi w Polsce. W połowie maja największe polskie talenty esportowe przyjadą do ESL Areny w Katowicach, by rywalizować o tytuł ESL Mistrza Polski i nagrody pieniężne. Finały 16. sezonu zmagań odbędą się już 11-13 maja, a część rozgrywek będzie transmitowana za pośrednictwem TVP Sport.

Imponująca ESL Arena, która gościła już wielu utytułowanych zawodników z całego świata, ponownie przywita najlepszych polskich esportowców. Tym razem w zawodach wezmą udział cztery najlepsze drużyny League of Legends, cztery zespoły Counter-Strike: Global Offensive i ośmiu graczy FIFA 18.

Łączna pula nagród wszystkich trzech turniejów to aż 300 000 złotych. To jednak nie wszystko! Wygrana w ESL MP to przede wszystkim przepustka do międzynarodowych rozgrywek i światowej kariery! W CS:GO wygrany zdobędzie miejsce w ESEA MDL Season 28, a na mistrzów League of Legends czeka awans do European Masters. Triumfator w FIFA 18 zakwalifikuje się na FIFA Global Series Playoffs.

Harmonogram

Zmagania w Katowicach to trzy dni esportowej uczty. Od 11 do 13 maja będziemy świadkami starć i potyczek na najwyższym poziomie. W piątek rozegrane zostaną półfinały turnieju League of Legends, w sobotę dojdzie do decydujących spotkań w FIFA 18 i półfinałowych potyczek w Counter-Strike: Global Offensive, natomiast w niedzielę czekają nas wielkie finały CS:GO i LoL-a.

Transmisja

Finały 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski to przełom, jeżeli chodzi o transmisje wydarzeń esportowych. Część rozgrywek będzie bowiem można śledzić na żywo w TVP Sport, a w niedzielę, po zakończeniu wszystkich spotkań w telewizyjnym studio odbędzie się podsumowanie zawodów.

Transmisja będzie również dostępna w ESL.TV Polska. Rozgrywki w League of Legends będą streamowane na kanale ESL_LOL_PL, mecze Counter-Strike: Global Offensive zobaczycie na ESL_CSGO_PL, a transmisja spotkań w FIFA 18 odbędzie się na ESL_PL. Finały ESL MP będzie można także oglądać na fanpage’u ESL Polska na Facebooku i w kanałach internetowych TVP Sport: na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz na fanpage’u TVP Esport na Facebooku i na YouTube.

Bilety

Finały ESL Mistrzostw Polski będą imprezą otwartą dla widzów. Sprzedaż biletów właśnie wystartowała, a wejściówki dostępne są na ticketmaster.pl. Już teraz możecie nabyć zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety trzydniowe – oba gwarantują kody do Sklepu ESL o równowartości biletu.

Turnieje międzynarodowe

ESEA MDL to rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive, które znane są także pod nazwą ESEA Premier. Rywalizacja w nich toczy się o bardzo wysoką stawkę – najlepsi mogą bowiem awansować do najbardziej prestiżowej ligi CS-a – ESL Pro League. To dzięki wygranej w ESL Mistrzostwach Polski AGO Esports mogło kontynuować swoją przygodę na arenie międzynarodowej, by ostatecznie dostać się do prestiżowej ESL Pro League. European Masters to nowy cykl zmagań w League of Legends organizowany przez Riot Games z myślą o najlepszych zespołach nie grających w LCS. W trwającej edycji aktualny ESL Mistrz Polski – Illuminar Gaming – awansował już na finały, które odbędą się w Leicester, natomiast finały kolejnej odsłony zagoszczą w Polsce.

Międzynarodowa impreza FIFA Global Series Playoffs będzie furtką do udziału w FIFA eWorld Cup, czyli oficjalnych mistrzostwach świata w FIFA 18. W czerwcowych zmaganiach na pewno zagra przynajmniej jeden Polak, a będzie nim zwycięzca ESL Mistrzostw Polski.

Aktualne informacje na temat ESL Mistrzostw Polski znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju, fanpage’u ESL Polska oraz na Twitterze, a także na kanałach internetowych TVP Sport.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już w piątek startuje faza grupowa ESL MP w FIFA 18

Poznaliśmy wszystkich 32 uczestników fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski w FIFA 18. Po zakończonych kwalifikacjach wyłoniono 28 zawodników, którzy doł...