STS
fot. ESEA

Ogłoszono harmonogram ESEA Season 27 Global Challenge

Już w najbliższy piątek startują zawody z serii ESEA Global Challenge, które będą jednocześnie zwieńczeniem 27. sezonu zmagań. Udział w turnieju wezmą drużyny z czterech kontynentów – Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii. Co prawda w Wielkiej Brytanii nie pojawi się żadna polska formacja, ale w akcji zobaczymy za to BIG, które jeszcze kilka miesięcy […]

Już w najbliższy piątek startują zawody z serii ESEA Global Challenge, które będą jednocześnie zwieńczeniem 27. sezonu zmagań. Udział w turnieju wezmą drużyny z czterech kontynentów – Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii.

Co prawda w Wielkiej Brytanii nie pojawi się żadna polska formacja, ale w akcji zobaczymy za to BIG, które jeszcze kilka miesięcy temu mogło pochwalić się statusem legendy Majora. Ponadto warto będzie zwrócić uwagę na Torqued, gdzie na co dzień występuje trzech byłych graczy iBUYPOWER, oraz Swole Patrol. Ten ostatni zespół to projekt znanego m.in. z Cloud9 Ryana „freakazoida” Abadira.

Jednocześnie Global Challenge będzie pierwszym międzynarodowym lanem YeaH! Gaming, czyli organizacji, która niedawno powróciła na scenę Counter-Strike’a po czterech latach przerwy. Jeszcze w czasach CS: Source pod jej banderą występowali m.in. Raphael „cogu” Camargo oraz Wilton „zews” Prado, teraz zaś w jej barwach oglądać możemy Caio „zqk” Fonsecę. Były gracz Keyd Stars powrócił na rodzimą scenę po nieudanych wojażach w Ameryce Północnej.

Pełny harmonogram prezentuje się następująco:

11 maja
12:00 ORDER vs BIG/Windigo BO1
13:30 Team Spirit vs eUnited/Swole Patrol BO1
15:00 YeaH! Gaming vs eUnited/Swole Patrol BO1
16:30 Torqued vs BIG/Windigo BO1
18:00 mecz wygranych grupy A BO1
19:30 mecz wygranych grupy B BO1
21:00 mecz przegranych grupy A BO3
12 maja
13:00 mecz przegranych grupy B BO3
16:30 decydujący mecz grupy A BO3
20:00 decydujący mecz grupy B BO3
13 maja
13:00 pierwszy półfinał BO3
16:30 drugi półfinał BO3
20:00 wielki finał BO3

ESEA Season 27 Global Challenge rozegrane zostanie między 11 a 13 maja w Leicester. Łączna pula nagród zawodów osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, z czego zwycięzcy wielkiego finału zgarną 18 tysięcy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EnVy bez trenera, maLeK zwolniony

Team EnVyUs to już tylko cień drużyny, która w 2015 roku dwukrotnie docierała do wielkiego finału Majora. Oczywiście w ogromnym stopniu przyczyniły si...