STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

HellRaisers wykluczone z finałów ESL Pro League przez problemy wizowe

Spełniły się najczarniejsze sny fanów HellRaisers – ich zespół nie wystąpi na lanowych finałach ESL Pro League Season 7, które startują już w przyszłym tygodniu. Powód jest łatwy do przewidzenia, ekipę zatrzymały bowiem problemy wizowe jednego z graczy. Wszystko rozbiło się o Özgüra „woxica” Ekera, który już pod koniec kwietnia pisał: – Niestety nie będę mógł […]

Spełniły się najczarniejsze sny fanów HellRaisers – ich zespół nie wystąpi na lanowych finałach ESL Pro League Season 7, które startują już w przyszłym tygodniu. Powód jest łatwy do przewidzenia, ekipę zatrzymały bowiem problemy wizowe jednego z graczy.

Wszystko rozbiło się o Özgüra „woxica” Ekera, który już pod koniec kwietnia pisał: – Niestety nie będę mógł ponownie ubiegać się o amerykańską wizę z Turcji. Obecnie nie jest możliwe, bym otrzymał kolejną decyzję przed 13 czerwca, a ja muszę załatwić wszystko w przeciągu 15 dni. Wobec tego udam się na Ukrainę, by złożyć wniosek stamtąd. Mam nadzieję, że nie ominę kolejnego turnieju z powodu kłopotów z wizą.

Na nieszczęście Turka nie zdołał on na czas uzyskać wszystkich potrzebnych dokumentów.

Co ciekawe, samo HellRaisers miało możliwość skorzystać z pomocy swojego trenera lub też zaangażować zmiennika. Zamiast tego jednak zespół postanowił całkowicie wycofać się z imprezy, co ucieszy zapewne Heroic, gdyż to właśnie ta ekipa poleci do Dallas w miejsce HR. Skandynawowie mieli jednak ostatnio kilka problemów kadrowych, wobec czego postanowili skorzystać z awaryjnego transferu. Na jego mocy do składu dodany został Jorgen „cromen” Robertsen, który podczas zawodów zajmie miejsce kontuzjowanego Rubena „RUBINO” Villarroela.

Warto jednak zaznaczyć, że w międzyczasie odbywać się będzie również DreamHack Open Tours 2018, na które Heroic otrzymało bezpośrednie zaproszenie. Jednakże w czasie trwania francuskiej imprezy Skandynawowie przebywać będą w Dallas, wobec czego zdecydowali się przekazać swój slot właśnie HellRaisers. Oznacza to, że mimo wszystko będziemy mieli okazję, by zobaczyć w akcji woxica i jego kolegów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kikis

Kikis: Szata Maga tworzy wokół siebie hype na to, że nas pokona, ale i tak wyjdzie jak zawsze

Już w najbliższy piątek rozpoczną się lanowe finały 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Jako pierwsi o awans do wielkiego finału pre...