FACEIT dzieli się z nami pierwszymi szczegółami Minorów, które już w lipcu rozegrane zostaną w Londynie. Dziś poznaliśmy dwóch uczestników turnieju tego typu w Azji, a także osiem formacji, które wezmą udział w zamkniętych kwalifikacji w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw.

W Azji zaskoczeń nie ma, bo tam organizatorzy drugiego w tym roku Majora wybrali TyLoo i Renegades. Lekkie zdziwienie może budzić obecność tych drugich, ale cały obszar Oceanii i Pacyfiku w procesie eliminacyjnym wlicza się w rejon dalekiego wschodu. Jeśli zaś chodzi o TyLoo to w przypadku tejże drużyny już tradycja, ale to też nie zaskakuje, gdyż regularnie możemy ją oglądać na najważniejszych międzynarodowych imprezach. Co więcej, w tym roku miała ona nawet szanse wystąpić na ELEAGUE Major Boston 2018, ale ostatecznie z gry wykluczyły ją problemy wizowe.

Tak dobrze nie jest w WNP, gdzie zaproszenia dają miejsce tylko w zamkniętych eliminacjach. Już na tak wczesnym etapie zobaczymy kilka uznanych formacji, wśród których znajdą się m.in. AVANGAR, FlipSid3 Tactics oraz HellRasiers, które w przeszłości miały okazję zasmakować już majorowej atmosfery. Ponadto w akcji zobaczymy także kilku doświadczonych zawodników, w tym także Dmitry'a "hoocha" Bogdanova z Elements Pro Gaming i Vadima "DavCosta" Vasilyeva z Teamu Spirit.

Pełna lista zaproszonych prezentuje się następująco:

Azjatycki Minor
Renegades TyLoo
Zamknięte eliminacje do Minora WNP
AVANGAR Elements Pro Gaming FlipSid3 Tactics forZe
HellRaisers Nemiga Gaming pro100 Team Spirit

Minor dla regionu Wspólnoty Niepodległych Państw odbędzie się między 10 a 13 lipca. Z kolei analogiczne zawody zorganizowane dla drużyn z Azji będą mieć miejsce od 16 do 20 lipca. Obie imprezy zorganizowane zostaną w Londynie.