Team Kinguin mouz
fot. ESL

Kinguin w wielkim finale eliminacji do Adrenaline Cyber League!

Team Kinguin rozegrał dzisiaj pojedynek w półfinale eliminacji Adrenaline Cyber League 2018. Polacy zwyciężając z KPI Gaming, awansowali do finału tych kwalifikacji. Jeśli naszym rodakom uda się w nim zwyciężyć, dołączą oni do Virtus.pro w lanowej części tej imprezy.

Team Kinguin 2 : 0 KPI Gaming

(el. Adrenaline Cyber League 2018)
16 12 Train 3 9
4 6
(4) 19 7 Overpass 8 17 (2)
8 7
 Cache 

Podczas pierwszej połowy Traina mogliśmy zaobserwować dominację polskiej ekipy. Team Kinguin przeważał nad rywalami pod każdym względem, pozostawiając po piętnastu rundach KPI Gaming daleko w tyle. Po zamianie stron, Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka mogąc wywąchać już zapach zwycięstwa nieco się odprężyli pozwalając zdobyć przeciwnikom jeszcze sześć oczek, lecz ostatecznie to rodzima ekipa wygrała na pierwszej mapie 16:9.

Na Overpassie, którego wybrało KPI Gaming, początkowo sprawy niezbyt dobrze układały się dla Polaków. Pingwiny bowiem już po kilku minutach przegrywały 2:8, jednak dzięki bardzo dobrze przeprowadzonemu comebackowi, na koniec pierwszej połowy Team Kinguin posiadał tylko jedno oczko mniej niż przeciwnik. Kiepska sytuacja biało-czerwonych wróciła po zamianie stron, gdy Peter „shhhack” Belej i spółka zgarnęli pięć punktów z rzędu. Mecz tak prędko nie miał się jednak skończyć, gdyż Pingwiny wygrały w kolejnych ośmiu rundach. Mimo że KPI zgarnęło jeszcze dwa oczka doprowadzając do dogrywki, to nasi rodacy sobie lepiej w niej poradzili, zwyciężając na mapie rywali.

Team Kinguin swoje kolejne spotkanie rozegra z AVANGAR, a jego zwycięzca awansuje na finały lanowe Adrenaline Cyber League 2018, w których wezmą udział Virtus.pro, SK Gaming i Gambit Esports. Data i godzina ostatniego spotkania Polaków na drodze do tego wydarzenia nie została jeszcze ustalona.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ptr nie jest już zawodnikiem compLexity

Przygoda  Petera "ptra" Gurneya z compLexity Gaming oficjalnie dobiegła końca. 27-letni zawodnik kilka tygodni temu został przesunięty na ławkę rezerw...