fot. ESL

Najlepsi polscy gracze, ponad 300 000 zł w puli nagród i po raz pierwszy relacja na antenie TVP Sport – finały 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w liczbach

Szesnasty sezon ESL Mistrzostw Polski już za nami! W wielkim finale, który odbył się w dniach 11 – 13 maja w katowickiej ESL Arenie wyłoniono mistrzów takich gier jak: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends oraz FIFA 18. W przypadku CS:GO najwyższe podium zgarnęło AGO Esports, zwycięstwo w League of Legends zapewnili sobie po raz kolejny gracze Illuminar Gaming, natomiast najwyższe podium w FIFA 18 wywalczył Miłosz „milosz93” Bogdanowski. Transmisje i materiały z rozgrywek dotarły do ponad 3 mln widzów!

Katowicka ESL Arena, po raz kolejny gościła rozgrywki esportowe na najwyższym poziomie. Najzdolniejsi esportowcy z całej Polski, przyjechali do Katowic, by stoczyć walkę o najwyższe podium i tytuł Mistrza Polski. W przypadku CS:GO i LoL-a w ESL Arenie zmierzyły się po cztery drużyny. Jeżeli chodzi o FIFĘ 18, w fazie pucharowej wzięło udział ośmiu najlepszych zawodników. Pula nagród dla wszystkich trzech tytułów wyniosła 300 000 zł.

ESL Mistrzostwa Polski po raz pierwszy z transmisją w TVP Sport

Po raz pierwszy w historii krajowe mistrzostwa esportowe były transmitowane w publicznej telewizji TVP Sport. Stacja ta pokazała ponad 5 godzin transmisji z wydarzenia, które na wielkim ekranie obejrzało ponad 43 000 widzów. Oprócz rozgrywek, w TVP Sport można było obejrzeć specjalne studio eksperckie, w którym branżowi specjaliści omawiali spotkania oraz edukowali telewidzów odnośnie, zasad obowiązujących w rywalizacji w esportowe tytuły.

Mistrzowie na podium

Poniżej zestawienie drużyn i najlepszych graczy, którzy zwyciężyli w ESL Mistrzostwach Polski.

Counter-Strike: Global Offensive: AGO Esports

League of Legends: Illuminar Gaming

FIFA 18: Milosz „milosz93” Bogdanowski

Gdzie oglądano ESL MP

Informacje na temat 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w kanałach social media Cybersport.pl, ESL Polska oraz TVP Sport zanotowały ponad 11 milionów zasięgu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały i transmisje online z ESL Mistrzostw Polski, które tym razem można było oglądać na Twitchu, YouTube oraz na Facebooku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PUBG

Ogromny spadek liczby graczy PUBG

Wraz z pojawieniem się Fortnite'a nastały trudne czasy dla PlayerUnknown's Battlegorunds. Hitowa produkcja studia Epic Games skupiła na sobie uwagę wi...