fot. DreamHack/Jennika Ojala

swag opuszcza Torqued!

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu Torqued. Szeregi amerykańskiej organizacji opuścił bowiem Braxton „swag” Pierce, który swego czasu uważany był za jeden z największych talentów na północnoamerykańskiej scenie CS:GO.

Cieniem na karierę 21-letniego dziś zawodnika kładzie się oczywiście afera sprzed trzech lat, gdy on i jego ówcześni koledzy z iBUYPOWER zostali ukarani przez Valve dożywotnimi zawieszeniami za ustawianie spotkań w lidze CEVO. Nie pomogło nawet wstawiennictwo członków społeczności oraz osobistości związanych z Counter-Strikiem – Gabe Newell i spółka pozostawali nieugięci. Sytuację Pierce’a zmieniła dopiero ubiegłoroczna decyzja ESL oraz DreamHacka, które zdecydowały się dać zbanowanym graczom jeszcze jedną szansę.

Od tego czasu swag wraz z Torqued pojawił się na kilku lanach. Ostatni z nich, DreamHack Open Tours 2018, zakończył się zaledwie kilka dni temu, ale północnoamerykańska formacja nie będzie wspominać go najlepiej, gdyż odpadła już w fazie grupowej. Szansą na odkupienie miało być ESL One Belo Horizonte 2018, które startuje w połowie czerwca, niemniej wiemy już, że akurat Pierce w Ameryce Południowej się nie pojawi. Teraz przed resztą zespołu trudne zadanie związane ze znalezieniem odpowiedniego zastępstwa.

Nie chcę zagłębiać się w szczegóły dotyczące powodów mojej decyzji i zdaję sobie sprawę z tego, że jest to bardzo zły moment na takie coś, gdyż przed drużyną naprawdę duży turniej w Brazylii – przyznał Amerykanin za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Nie sądzę jednak, by kiedykolwiek pojawił się odpowiedni moment na podjęcie takiej decyzji. Nadal darzę tych zawodników miłością i życzę im w przyszłości wszystkiego najlepszego. Wiem jednak, że stać mnie na więcej i muszę po prostu nadal nad sobą pracować. Od teraz zamierzam streamować i grać w FPL/Rank S, by móc osiągnąć pełnię mojego potencjału, by potem rozważyć oferty, które się pojawią – dodał.

W tej sytuacji skład Torqued prezentuje się następująco:

  • Keven „AZK” Lariviere
  • Matt „Pollo” Wilson
  • Joshua „steel” Nissan
  • Kenneth „koosta” Suen
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

bodyy dołączy do nowego składu shoxa?

Od dłuższego czasu nie ustają plotki na temat kolejnego "french shuffle", w wyniku którego powstać miałaby nowa francuska drużyna. Jej liderem miałby...