Szpero Kinguin Clash of Nations
fot. ESL

Kinguin wycofuje SZPERA i Kap3ra ze składu adwokacika!

adwokacik to jeden z większych fenomenów ostatnich miesięcy. Skład złożony z niechcianych w innych zespołach zawodników szturmem wdarł się na krajowe salony, a nawet dał o sobie znać na międzynarodowej arenie. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko zaskarbił on sobie pokaźne grono fanów, które dziś jednak będzie musiało przełknąć naprawdę gorzką pigułkę.

Okazuje się bowiem, że szeregi drużyny opuszczają Grzegorz „SZPERO” Dziamałek oraz Kacper „Kap3r” Słoma. I nie jest to bynajmniej decyzja samych graczy, tylko Teamu Kinguin, z którym obaj zawodnicy są nadal związani. Pierwszy „zgrzyt” powstał już kilka dni temu, gdy organizacja po nieudanych negocjacjach zabroniła Dziamałkowi i Słomie występu na charytatywnym turnieju Meet Point na PGE Narodowym. Niemniej był to tylko przedsmak tego, co wydarzyło się dziś. Co prawda próbowano znaleźć wyjście, które satysfakcjonowałoby każdą ze stron, ale consensusu nie udało się osiągnąć, wobec czego podjęto takie a nie inne kroki. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia opublikowanego przez Kinguin:

Celem naszego oświadczenia jest wyjaśnienie sytuacji związanej z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi dwóch naszych zawodników Grzegorza „Szpero” Dziamałka oraz Kacpra `Kap3ra` Słomy. Zgodnie z wizją rozwoju esportu w naszym kraju, za którą nasza organizacja zawsze podążała staraliśmy się umożliwiać i nie blokować naszym zawodnikom perspektyw rozwoju. Z tego jak i kilku innych powodów, zgodziliśmy się na uczestnictwo wyżej wymienionych zawodników w treningach oraz meczach rozgrywanych w drużynie „mixowej”. Sytuacja zmieniła się w momencie, w którym drużyna Grzegorza oraz Kacpra rozpoczęła uczestnictwo w tych samych turniejach, co wiążąca ich kontraktami organizacja Team Kinguin, tworząc w ten sposób konflikt interesów.

W obecnej chwili drużyna Adwokacik działaniami takimi jak współpraca z agencją marketingową, promocja brandu, tworzenie związanych z nim produktów, prowadzenie własnych social mediów czy uczestnictwo w jednej z najlepszych lig w kraju zaczyna tworzyć zalążek drużyny esportowej, zbudowany w dużej mierze na wizerunku zakontraktowanych u nas zawodników. Pomimo podjętych przez nas prób nie udało nam się znaleźć rozwiązania dogodnego dla obu stron. W obecnej sytuacji, ze względów prawnych nie możemy upoważnić naszych zawodników do gry w drużynie Adwokacik.

Biorąc pod uwagę zasady obowiązujące w ligach, dotyczące „sztywnych” składów drużyn skontaktowaliśmy się z organizatorem rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej, z prośbą o warunkowe umożliwienie wprowadzenia dodatkowych zawodników do składu drużyny tak, aby umożliwić uzupełnienie braków, spowodowane absencją naszych zawodników. Mamy świadomość iż decyzja ta jest dla PLE bardzo ciężka, ze względu na konflikt z obecnym regulaminem, jak i prawdopodobną potrzebę skonsultowania tej decyzji z pozostałymi uczestnikami ligi, ale mamy nadzieję, iż w ramach wyjątku wszystkie strony znajdą najlepsze możliwe rozwiązanie.

Nie wiadomo wobec tego jaka przyszłość czeka adwokacika w Polskiej Lidze Esportowej. Obecnie zespół ten zajmuje w tabeli wysokie czwarte miejsce, ale zgodnie z przepisami nie ma już możliwości zapełnienia luk powstałych w składzie w wyniku wycofania SZPERA oraz Kap3ra. Decyzję organizatorów w tej kwestii powinniśmy poznać już niebawem, bowiem kolejny mecz drużyny zaplanowano już na 28 maja.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FNS opuści Cloud9? apEX i NBK- potencjalnymi zastępcami?

Z nieba do piekła – tak pokrótce można opisać pierwsze miesiące 2018 roku w wykonaniu Cloud9. Amerykańska formacja jeszcze w styczniu mogła świętować...