Poznaliśmy dwie kolejne ekipy, które wystąpią na ESL One Cologne 2018. Kilka godzin temu zakończyły się bowiem dwa turnieje eliminacyjne – jeden dla Ameryki Północnej, drugi zaś dla Azji. Tym samym na liście uczestników niemieckiej imprezy mamy coraz mniej niewiadomych.

Jako pierwsi swój sukces mogli świętować gracze B.O.O.T-dream[S]cape, którzy dość niespodziewanie okazali się najlepsi na Dalekim Wschodzie. Co prawda zespół z Singapuru miał już w przeszłości okazję uczestniczyć na głośnych turniejach, ale raczej mało kto spodziewał się, że tym razem uda mu się ograć faworyzowane VG.FlashGaming i TyLoo. Niemniej podopieczni Harleya "dsna" Örwalla tego dokonali, a wcześniej poradzili sobie również z MVP PK.

Łatwiejsze zadanie stało z kolei przed Renegades. Drużyna z Antypodów w swoim turnieju eliminacyjnym otrzymała bowiem rozstawienie, dzięki czemu zmagania rozpoczynała dopiero od drugiej rundy. I nie straszne jej było zarówno Luminosity Gaming, jak i OpTic Gaming. Zresztą, tę ostatnią formację Justin "jks" Savage i spółka ograli aż dwukrotnie, w tym raz podczas decydującego o awansie meczu.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis BIG B.O.O.T-dream[S]cape Cloud9
FaZe Clan Fnatic G2 Esports Team Liquid
mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Renegades
SK Gaming

W sumie w ESL One Cologne 2018, które odbędzie się między 3 a 8 lipca w Kolonii, udział weźmie szesnaście drużyn. Wszystkie one powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 300 tysięcy dolarów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie SK Gaming.