Znamy drugiego uczestnika amerykańskiego Minora, który już w lipcu odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Minionej nocy do Não Tem Como dołączyło FURIA eSports, które w decydującym meczu okazało się lepsze od YeaH! Gaming.

Warto zauważyć, że droga Guilherme "spacci" Spacci oraz jego kolegów do końcowego sukcesu nie była łatwa. FURIA musiała bowiem mierzyć się z kilkoma uznanymi już ekipami z Ameryki Południowej, w tym m.in. z Virtue Gaming oraz Isurus Gaming. O wiele łatwiej miało natomiast YeaH!, które dopiero w półfinale trafiło na uczestników niedawnych finałów ESL Pro League z Sharks Esports.

Tak czy inaczej, obie drużyny zdołały wygrać wszystkie swoje mecze, dzięki czemu spotkały się w pojedynku finałowym. A ten momentami był dość wyrównany, przez co do jego rozstrzygnięcia potrzebne były aż trzy mapy. Lepiej zaczęło YG, które zatriumfowało na Trainie 16:13. Potem jednak punktowali już tylko podopieczni Nicholasa "guerriego" Nogueiry, którzy najpierw zgarnęli Inferno wynikiem 16:4, by następnie przypieczętować swoją wygraną na Mirage'u w stosunku 16:10.

Amerykański Minor, na którym wystąpi w sumie osiem drużyn, odbędzie się między 7 a 11 lipca w Londynie. Jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, a ponadto dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie udział we wrześniowym brytyjskim Majorze.