STS
fot. StarLadder

StarSeries i-League: Virtus.pro pokonuje Gambit Esports!

Virtus.pro w pierwszej rundzie fazy grupowej StarSeries i-League Season 5 musiało uznać wyższość AGO Esports, ale w drugiej Polakom poszło lepiej. Na rozpoczęcie wtorkowych zmagań Janusz „Snax” Pogorzelski i jego kompani wygrali 2:0 z Gambit Esports. Virtus.pro 2 : 0 Gambit Esports (StarSeries i-League S5 – 2. runda) (4) 19 7 Mirage 8 17 (2) […]

Virtus.pro w pierwszej rundzie fazy grupowej StarSeries i-League Season 5 musiało uznać wyższość AGO Esports, ale w drugiej Polakom poszło lepiej. Na rozpoczęcie wtorkowych zmagań Janusz „Snax” Pogorzelski i jego kompani wygrali 2:0 z Gambit Esports.

Virtus.pro 2 : 0 Gambit Esports
(StarSeries i-League S5 – 2. runda)
(4) 19 7 Mirage 8 17 (2)
8 7
16 6 Train 9 13
10 4
Cache

Początek starcia był dla Virtus.pro naprawdę udany. Polacy wygrali rundę pistoletową, a następnie skutecznie wykorzystali przewagę ekonomiczną do zbudowania sobie przewagi. Po kilku minutach na tablicy wyników zagościł rezultat 6:1 dla podopiecznych rosyjskiej organizacji. Niewiele wskazywało na to, że w momencie obraz meczu całkowicie się odmieni i to Gambit przejmie inicjatywę, ale tak właśnie się stało. Wschodnioeuropejska piątka otrząsnęła się po serii porażek i zaczęła zgarniać kolejne rundy, by na półmetku prowadzić 8:7. Po krótkiej przerwie obie piątki wróciły do gry i, ku uciesze swojej oraz fanów, pistole zgarnęli Polacy. Nasi rodacy zaczęli pewnie kroczyć po zwycięstwo, powstrzymując kolejne ofensywne zagrania rywala i osiągając w końcu przewagę 15:10. Nie mogło być jednak zbyt kolorowo i zespół Pawła „byaliego” Bielińskiego roztrwonił zaliczkę, pozwalając Gambit na doprowadzenie do dogrywki. W tej lepiej poradzili sobie jednak Virtusi, zwyciężając ostatecznie 19:17.

Potyczka na Trainie miała dość chaotyczny początek – Gambit wygrało pistole, ale chwilę później udanym force’em odpowiedzieli gracze Virtus.pro. Na takim przebiegu korzystniej powinni wyjść Polacy, ale stało się inaczej. W większości kazachska formacja wiedziała jak bronić się przed ofensywą VP, co po piętnastu rundach dało im prowadzenie 9:6. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego od początku drugiej połówki zamierzali walczyć o korzystny rezultat i szybko doprowadzili do remisu 9:9. Gambit ponownie doszło jednak do głosu, zgarniając cztery rundy i wychodząc na prowadzenie 13:9. Wydawało się, że będziemy skazani na trzecią mapę, ale Polacy odwrócili losy meczu, triumfując ostatecznie 16:13.

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem polskiego kanału StarLaddera, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat StarSeries i-League Season 5 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin i PRIDE walczą o kolejne punkty w ESEA MDL

Polskie drużyny kontynuują walkę o awans do play-offów 28. sezonu ESEA Mountain Dew League. Dziś zobaczymy w akcji dwie z nich, tj. Team Kinguin oraz...