TACO Liquid
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Liquid i mousesports rozpoczynają ESL One Belo Horizonte od zwycięstwa

Zakończyły się dwa kolejne spotkania rozgrywane w ramach fazy grupowej ESL One Belo Horizonte 2018. Team Liquid zmierzył się w pierwszym z nich z niemieckim BIG, a kilkanaście minut później rozpoczęła się walka pomiędzy mousesports a Não Tem Como.

BIG 0 : 2 Team Liquid

(ESL One BH – grupa B)
14 5 Cache 10 16
9 6
11 10 Inferno 5 16
1 11
 Dust2 

Pierwsza połowa pojedynku BIG z Teamem Liquid na Cache’u rozpoczęła się od zgarnięcia przez pierwszą wymienioną ekipę trzech pierwszych rund. Szczęście niemieckich zawodników nie trwało jednak długo. Amerykanie po kilku minutach rozpoczęli doskonałą ofensywę, przejmując prowadzenie na znaczną część meczu. Do przerwy przed zamianą stron tabseN wraz z ekipą zdołali doliczyć na swoje konto jeszcze tylko dwie rundy. W drugiej połowie jednak to dotychczas przegrywająca drużyna zwyciężyła w pistoletówce, a następnie zgarnęła siedem kolejnych oczek z rzędu. W prawdopodobnie najważniejszym momencie meczu zespół z TACO w składzie zdobył sześć brakujących mu punktów, nie pozwalając rywalom na wygraną na pierwszej mapie.

Rozgrywka na Inferno rozpoczęła się od wyjścia BIG na czteropunktowe prowadzenie. Po utracie jednego oczka, Europejczycy zaczęli powiększać swoją przewagę, pozwalając zawodnikom Teamu Liquid na odrobienie czterech rund dopiero pod koniec połówki. W drugiej części spotkania jednak to formacja Twistzza od samego początku dominowała na serwerze. Podczas gdy Amerykanie zdobyli 11 punktów, ich przeciwnikom ze Starego Kontynentu udało się zgarnąć tylko jedno oczko, w związku z czym mecz zakończył się zwycięstwem NAFa i spółki.


mousesports 2 : 0 Não Tem Como

(ESL One BH – grupa B)
16 13 Train 2 3
3 1
16 7 Mirage 8 12
9 4
 Nuke 

Rozgrywka na Trainie rozpoczęła się od zwycięstwa Não Tem Como w rundzie pistoletowej. Był to jednak na dłuższy okres ostatni punkt zgarnięty przez tę ekipę, gdyż po chwili mousesports doliczyło sobie na konto aż 13 oczek. W drugiej pistoletówce również lepiej poradził sobie chelo wraz z kolegami. Wszystkie pozostałe punkty zostały jednak zdobyte przez mousesports, które zakończyło to spotkanie wynikiem 16:3.

Od samego początku walki na Mirage’u można było zauważyć, że nie będzie to tak samo jednostronny pojedynek jak na poprzedniej mapie. Não Tem Como rozpoczęło grę od zwycięstwa w pistoletówce i trzech kolejnych rundach. W dalszej części połówki gra była bardzo wyrównana, lecz dopiero w ostatnich jej rundach „Myszy” odrobiły większość strat. Po zamianie stron to jednak mousesports przejęło kontrolę nad grą. chrisJ i spółka przed zwycięstwem oddali tylko cztery punkty rywalom, a pojedynek ostatecznie zakończył się wynikiem 16:11 dla Europejczyków.

Wkrótce odbędzie się ostatnie dzisiaj spotkanie w ramach ESL One Belo Horizonte 2018. Mecz Ghost Gaming z brazylijskim SK oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś w nocy startuje ostatnia kolejka czwartego etapu Overwatch League

Już od ponad siedmiu miesięcy czołowi gracze Overwatch z całego świata regularnie mierzą się ze sobą w ramach organizowanej przez Blizzard ligi. Wiele...