Już dziś w nocy startuje drugi dzień CS:GO Asia Championships 2018. Dla polskich kibiców będzie to dzień szczególny, bo właśnie teraz do akcji wejdzie Virtus.pro, które od wielu miesięcy próbuje wyjść z przedłużającego się kryzysu.

Bieżący rok to dla Polaków okres szczególnie nieudany – po raz pierwszy w historii utracili status legendy, potem dokonali pierwszej od ponad czterech lat zmiany w składzie, która i tak niewiele pomogła, bo zespół ponownie zawiódł na własnej ziemi podczas IEM-u. Te liczne niepowodzenia w Europie oraz Ameryce Północnej mają teraz pójść w zapomnienie na Dalekim Wschodzie. Chociaż łatwo o to nie będzie, zwłaszcza, że w stawce jest kilka groźnych drużyn. Niemniej VP może trafić na nie dopiero w ewentualnych play-offach, gdyż w swojej grupie ma ekipy nieco mniej wymagające. Jak np. TyLoo, które miało co prawda przebłysk podczas Intel Extreme Masters Sydney 2018, ale już przy okazji StarSeries i-League Season 5 wróciło na swój dotychczas prezentowany poziom.

Jeszcze nim na serwerze pojawią się podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego rozegrany zostanie mecz, w którym naprzeciwko siebie staną Heroic oraz MVP PK. W obu zespołach doszło ostatnio do drobnych korekt personalnych – u Europejczyków po dłuższej absencji spowodowanej kontuzją powraca Ruben "RUBINO" Villarroel, natomiast Azjaci kilka dni temu zatrudnili Sona „minixetę” Seon-Ho, który zajął miejsce Kima „HSK” Hae-Sunga.

Harmonogram pierwszego dnia prezentuje się następująco:

15 czerwca
04:00 Heroic vs MVP PK BO3
07:00 TyLoo vs Virtus.pro BO3
10:00 mecz wygranych grupy B BO3
13:00 mecz przegranych grupy B BO3

Anglojęzyczna transmisja z wszystkich spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Po więcej informacji na temat CS:GO Asia Championships 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.