Virtus.pro dość nieoczekiwanie zakończyło fazę grupową CS:GO Asia Championships 2018 na najwyższej lokacie, co dało Polakom rozstawienie w półfinale. Po starciach z TyLoo oraz Heroic na oficjalnej stronie internetowej rosyjskiej organizacji pojawiła się wypowiedź jej trenera, Jakuba "kubena" Gurczyńskiego.

Ten stwierdził, że przegrywane rundy wynikały zazwyczaj z błędów własnych. Gurczyński nie krył również zadowolenia wynikającego z awansu do play-offów. Pełną wersję wypowiedzi możecie znaleźć poniżej:

Powiedziałbym, że byliśmy dzisiaj lepszym zespołem, w obu meczach. Przyjechaliśmy pewni siebie na obie gry. Mniej więcej wiedzieliśmy czego się spodziewać po naszych przeciwnikach znaliśmy mapy jakie zagramy i zrobiliśmy dobre plany. Rundy, które przegraliśmy był naszymi błędami, raczej wynikającymi z komunikacji w ogólnym rozrachunku graliśmy dobrze jako zespół, mieliśmy dobrą komunikację, każdy był zmotywowany i chcieliśmy po prosto bardzo mocno wygrać, bo NEO ma dzisiaj urodziny i to byłby dobry prezent dla niego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wejść do top 4 kibicujcie nam w półfinałach w poniedziałek, postaramy się zagrać w finałach. Myślę, że będziemy grali w meczu finałowym przeciwko Na`Vi.

Virtus.pro swój kolejny mecz na CS:GO Asia Championships 2018 rozegra dopiero w poniedziałek, a rywalem Polaków będą podopieczni NiP-u lub TyLoo. Wcześniej – w niedzielę – dojdzie do ćwierćfinałowych potyczek. Wszystkie informacje na temat odbywających się w Szanghaju zmagań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.