STS
fot. Riot Games

Pierwszy dzień NA LCS za nami. Team Liquid lepsze w spotkaniu finalistów

Zakończyło się wielkie odliczanie do startu letniego splitu NA LCS 2018. Druga część sezonu zapowiadała się o wiele ciekawej niż jej poprzednia odsłona i wydaje się, że nie zawiodła nikogo. Już na samym początku doświadczyliśmy dwóch bardzo ważnych pojedynków dla przebiegu całych rozgrywek, gdyż Team Liquid zmierzył się z 100 Thieves, natomiast Team SoloMid podjął […]

Zakończyło się wielkie odliczanie do startu letniego splitu NA LCS 2018. Druga część sezonu zapowiadała się o wiele ciekawej niż jej poprzednia odsłona i wydaje się, że nie zawiodła nikogo. Już na samym początku doświadczyliśmy dwóch bardzo ważnych pojedynków dla przebiegu całych rozgrywek, gdyż Team Liquid zmierzył się z 100 Thieves, natomiast Team SoloMid podjął Counter Logic Gaming.

Pierwsze spotkanie to powtórka finału wiosennego splitu. Podobnie jak kilka tygodni temu, teraz także ekipa Yilianga „Doublelilfta” Penga okazała się być lepsza, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Spotkanie dość długo nabierało tempa, gdyż dopiero od około dwudziestej minuty oba zespoły zaczęły grać o wiele agresywniej. Pomimo kilku wcześniejszych zabójstw i bardzo dobrze rozegranej walki przy smoku przez 100 Thieves, gracze Teamu Liquid zaprezentowali się bardzo dobrze jako drużyna, wygrywając kluczowe teamfighty i zgarniając pierwsze zwycięstwo na swoje konto w tym splicie.

Tuż po tym starciu na scenie pojawili się reprezentanci dwóch najbardziej zasłużonych organizacji w NA LCS – Teamu SoloMid oraz Counter Logic Gaming. Tym razem ci pierwsi zdecydowali się na grę z drugim junglerem zespołu, Jonathanem „Grigiem” Armao. Początku starcia nie mogą uznać za udany, gdyż bardzo dobra gra zawodników CLG pozwoliła sądzić, że to własnie oni będą dyktować warunki w trakcie tego pojedynku. Po dwudziestu pięciu minutach sytuacja jednak wyrównała się, przywracając jakiekolwiek nadzieje ekipie Bjergsena. Opłaciło się im walczyć do samego końca, gdyż powolne wyniszczanie bazy rywali i dobra inicjacja ze strony Hauntzera okazały się być kluczem do zwycięstwa Team SoloMid.

Bardzo dużo zarzucić można osobie, która zadecydowała o wprowadzeniu graczy z akademii Cloud9 do pierwszego składu. Pierwszy pojedynek ekipa Svenskerena rozegrała z Clutch Gaming, będącego jednym z największych zaskoczeń poprzedniego splitu. Trzy bardzo szybkie zdobyte zabójstwa przez ekipę Febivena spowodowały, że ich rywale musieli przebudzić się i nie pozwolić CG na zdobycie większej przewagi. Pomimo małego powrotu, reprezentanci C9 zaczęli popełniać ogromne błędy, które natychmiastowo zostały wykorzystane przez Clutch Gaming. Ostatecznie to podopieczni DLima zanotowali pierwsze zwycięstwo w letnim splicie.

Wyniki pierwszego dnia NA LCS:

Sobota, 16 czerwca 2018
23:00 100 Thieves 0:1 Team Liquid Bo1
Niedziela, 17 czerwca 2018
00:00 Team SoloMid 1:0 Counter Logic Gaming Bo1
01:00 Clutch Gaming 1:0 Cloud9 Bo1
02:00 FlyQuest 0:1 Echo Fox Bo1
03:00 Golden Guardians 0:1 OpTic Gaming Bo1

Wszystkie pojedynki NA LCS 2018 Summer Split transmitowane będą na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat północnoamerykańskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wygrane faworytów na koniec pierwszego tygodnia EU LCS

Po pierwszym, dość zaskakującym, dniu zmagań najlepszej europejskiej ligi League of Legends, przyszedł czas na rozstrzygnięcia w drugim. Tym razem oby...