STS
fot. GG League/Maciej Kołek

x-kom team pokonuje ALTERNATE aTTaX w wielkim finale GG League!

Za nami wielki finał turnieju Good Game League. W meczu o mistrzostwo i 50 000 złotych nagrody głównej zmierzyły się ALTERNATE aTTaX i x-kom team. Po ciężkiej batalii to Polacy zgarnęli tą sumę na swoje konto, a ich przeciwnicy musieli zadowolić się 20 tysiącami złotych w ramach nagrody za drugie miejsce.

ALTERNATE aTTaX 1 : 2 x-kom team

(GG League Poznań 2018 – wielki finał)
16 14 Overpass 1 6
2 5
(1) 16 10 Mirage 5 19 (4)
5 10
14 8 Train 7 16
6 9

Przez całą pierwszą połowę gry na Overpassie prowadziło ALTERNATE aTTaX. Wielonarodowościowa ekipa raz po raz gromiła naszych rodaków, pozwalając im zdobyć przed zamianą stron tylko jedno oczko. W drugiej części spotkania ekipa syrsoNa ponownie pokonała naszych rodaków w pistoletówce. Wynik 15:1 był dla x-kom teamu niemożliwy do odrobienia. Mimo że Polacy zgarnęli jeszcze pięć punktów, ostatecznie musieli oni uznać wyższość zagranicznej formacji.

Po katastrofalnym dla drużyny Patitka Overpassie, nadszedł czas na pojedynek na Mirage’u. Tutaj także początkowo nasi rodacy nie prezentowali zbyt dobrej gry, a ich rywale bardzo szybko wysunęli się na prowadzenie 10:5. Po zamianie stron zobaczyliśmy natomiast niesamowity powrót graczy x-komu, którzy doprowadzili do dogrywki, w której bez większych problemów zwyciężyli.

Na decydującym Trainie, podobnie jak na poprzednich mapach, ALTERNATE aTTaX bardzo szybko wysunęło się na prowadzenie. Polacy po stracie ośmiu oczek dokonali jednak comebacku, dzięki czemu po 15. rundzie na tablicy wyświetlał się wynik 8:7 dla aTTaX. Po zamianie stron walka była bardzo zaciekła, a przez większość czasu obie drużyny szły łeb w łeb. Koniec końców triumf odnieśli zawodnicy x-kom teamu, którzy wygrali 16:14.

Klasyfikacja końcowa imprezy prezentuje się następująco:

1. x-kom team 50 000 zł
2. ALTERNATE aTTaX 20 000 zł
3-4. Valiance & Co 10 000 zł
5-8. Illuminar Gaming, Team Kinguin, PACT, Pompa Team 2 500 zł
9-12. Codewise Unicorns, Fragsters, PRIDE, Vex.eSport  –

Po więcej informacji o wynikach, uczestnikach i nagrodach zakończonego turnieju Good Game League 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej z imprezy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TOAO AGO Esports

DH Open: AGO Esports vs North – statystyki graczy

DreamHack Open Summer 2018 zakończył się dla zawodników AGO Esports już w fazie grupowej. Polacy w decydującym starciu ulegli duńskiemu North. Podczas...