Zakończył się drugi półfinał CS:GO Asia Championships 2018, w którym Natus Vincere zmierzyło się z Teamem EnVyUs. Mimo dość wyrównanej gry na obu mapach, to zespół złożony z Rosjan i Ukraińców zwyciężył, a tym samym dołączył do Virtus.pro w wielkim finale imprezy.

Natus Vincere 2 : 0 Team EnVyUs

(CS:GO Asia Championships – półfinał)
16 7 Inferno 8 13
9 5
16 6 Mirage 9 11
10 2
 Train 

Pierwsze pięć rund podczas rozgrywki na Inferno wpadło na konto zawodników Natus Vincere. Team EnVyUs po uzyskaniu funduszy pozwalających na grę z pełnym wyposażeniem ruszył do ataku, odrobił straty, a następnie wyszedł nawet na jednopunktowe prowadzenie. W drugiej połówce dominowała jednak ekipa s1mple'a. Podczas gdy Francuzi i Belg zgarnęli w niej pięć oczek, drużyna z Europy Wschodniej zdobyła ich aż dziewięć, a mecz zakończył się zwycięstwem Na`Vi 16:13.

Na Mirage'u, podobnie jak na poprzedniej mapie, w połowie rozpoczynającej grę lepiej radzili sobie zawodnicy EnVyUs, którzy od samego początku powoli powiększali swoją przewagę. Wywodzącej się z Francji formacji w pierwszych piętnastu potyczkach udało się uzyskać trzypunktowe prowadzenie. Po zamianie stron dla ekipy ScreaMa nadeszły jednak trudne chwile. Na`Vi wygrywało rundę za rundą, a gracze EnVy nie potrafili w żaden sposób temu zaradzić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 16:11 dla flamiego i spółki.

Już o 11:00 rozpocznie się wielki finał CS:GO Asia Championships 2018, w którym polskie Virtus.pro zawalczy z Na`Vi. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem będzie można oglądać na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej.