STS
Windigo
fot. GG League/Maciej Kołek

Windigo pokonuje Valiance i awansuje do finału ZOTAC Cup Masters Europe

Za nami drugi półfinał europejskich finałów ZOTAC Cup Masters, w którym Valiance & Co zmierzyło się z Windigo Gaming o udział w wielkim finale imprezy. Mimo pierwszej przegranej mapy po dwóch kolejnych stało się jasne, że to Bułgarzy staną naprzeciw Teamu Kinguin w ostatnim meczu tych zawodów.

Valiance & Co 1 : 2 Windigo Gaming

(ZOTAC Cup Masters Europe – półfinał)
16 8 Train 7 9
8 2
11 5 Cache 10 16
6 6
12 7 Mirage 8 16
5 8

Rozgrywka na Trainie rozpoczęła się od zgarnięcia przez Valiance & Co pierwszej pistoletówki. Gra w trakcie pierwszej połówki była bardzo wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła zgarnąć więcej niż trzech punktów przewagi. Bardzo zbliżony był również jej końcowy wynik – formacja Nemanja „huNtera” Kovača prowadziła 8:7. Po zamianie stron jednak od samego początku dominował wielonarodowościowy zespół. Aleksa „Impulse” Stankić i spółka zgarnęli pierwsze trzy oczka, a następnie po utracie jednego punktu prędko doprowadzili do rundy meczowej. Mimo że Windigo pokonało swoich rywali jeszcze jeden raz, Bułgarzy musieli uznać wyższość swoich przeciwników, którzy zwyciężyli na pierwszej mapie 16:9.

Pięć pierwszych rund w walce na Cache’u wpadło na konto zawodników Windigo Gaming. Gracze tej ekipy prędko podwoili tą liczbę, przez co połówka otwierającej spotkanie zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść formacji Kamena „bubble’a” Kostadinova. Po zamianie stron Valiance zgarnęło pierwsze trzy oczka. Dalsza część gry była wyrównana, lecz ostatecznie to Bułgarzy wygrali na tej mapie 16:11.

Gra w pierwszej połówce pojedynku na Mirage’u była bardzo zacięta. Zarówno Windigo, jak i Valiance co chwilę zgarniały następne punkty, a prowadzenie było raz po jednej, raz po drugiej stronie. Ostatecznie po 15 rundach to Bułgarzy mieli o jeden punkt przewagi. W drugiej części spotkania początkowo sytuacja obu ekip wyglądała identycznie, lecz z czasem Simeon „dream3r” Ganev i spółka zaczęli powiększać swoje prowadzenie, aż w końcu zwyciężyli na trzeciej mapie 16:12.

Już za kilkanaście minut odbędzie się finał, w którym Windigo Gaming zmierzy się z polskim Teamem Kinguin. To spotkanie z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału NVIDIA GeForce na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskich finałów ZOTAC Cup Masters 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LDLC wygrywa PMU Challenge 2018

Team LDLC.com, który miesiąc temu przeszedł gruntowne zmiany personalne, sięgnął po pierwszy od dłuższego czasu tytuł mistrzowski. Podopieczni francus...