STS
fot. StarLadder

AGO lepsze od Heroic. Polacy bliżej awansu na DH Masters Stockholm

AGO Esports zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Stockholm 2018 zaczęło od bardzo długiego i męczącego pojedynku z Heroic. Po trzech mapach to Polacy mogą się jednak cieszyć ze zwycięstwa. AGO Esports 2 : 1 Heroic (zamknięte kw. DH Masters Stockholm – 1/4 WB) 16 7 Mirage 8 13 9 5 (1) 16 6 […]

AGO Esports zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Stockholm 2018 zaczęło od bardzo długiego i męczącego pojedynku z Heroic. Po trzech mapach to Polacy mogą się jednak cieszyć ze zwycięstwa.

AGO Esports 2 : 1 Heroic

(zamknięte kw. DH Masters Stockholm – 1/4 WB)
16 7 Mirage 8 13
9 5
(1) 16 6 Dust2 9 19 (4)
7 7
16 8 Train 7 10
8 3

Na nieszczęście dla Jastrzębi, to Heroic lepiej weszło w starcie na Mirage’u. Skandynawska piątka od początku narzuciła swoje tempo, co szybko zaowocowało prowadzeniem 5:0. W końcu jednak nasi rodacy przerwali passę ekipy friberga, a kilka minut później na tablicy wyników zagościł wynik 6:6, zaś na półmetku mieliśmy 8:7 dla Heroic. AGO wzięło się do roboty od razu po zmianie stron, odskakując duńsko-szwedzkiej piątce. Co prawda MODDII i spółka starali się jeszcze przeciwstawiać Polakom, ale na ostatniej prostej AGO Esports przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc mapę wynikiem 16:13.

Początek Dusta2 także był korzystniejszy dla graczy Heroic. Ci zgarnęli pięć pierwszych rund, zdobywając całkiem niezłą zaliczkę. Choć prowadzenie Skandynawów mogło być zdecydowanie wyższe, to podopieczni minir0xa przebudzili się w odpowiednim momencie i na półmetku mieli tylko trzy oczka straty do rywala. Szybko po zmianie stron AGO wyrównało wynik, a chwilę później objęło prowadzenie. AcilioN i spółka nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i skutecznie odpowiedzieli na ofensywę naszych rodaków, co z kolei zaowocowało w wyrównany pojedynek do samego końca. Choć to Polacy mieli szansę sięgnąć po zwycięstwo w regulaminowym czasie, to Heroic doprowadziło do dogrywki, którą finalnie wygrało.

Pierwszą połowę trzeciej mapy można podzielić na trzy etapy: dominację AGO, przejęcie inicjatywy przez Heroic oraz udaną końcówkę Furlana i spółki. Grający w ataku Polacy w pierwszych piętnastu rundach zdołali wypracować sobie niewielką, bo zaledwie jednorundową przewagę. W obronie Jastrzębie były bardziej skuteczne i pewnie, dzięki czemu objęły prowadzenie. Nasi rodacy raz po raz powstrzymywali ofensywę Heroic, sukcesywnie przybliżając się do triumfu. Ten w końcu stał się faktem – aktualni ESL Mistrzowie Polski wygrali 16:10.

AGO Esports pokonując Heroic 2:1 zapewniło sobie awans do półfinału drabinki wygranych kwalifikacji. Ich rywalem będzie HellRaisers.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team 3DMAX powraca do CS:GO!

Po ponad trzech latach przerwy francuska organizacja Team 3DMAX powraca do CS:GO! Włodarze znad Sekwany zaprezentowali dziś swój nowy skład, w którym...