STS
IEM PyeongChang
fot. ESL

MKOl coraz bardziej zainteresowany esportem

Międzynarodowy Komitet Olimpijski już w lipcu zorganizuje międzynarodowe forum poświęcone sportom elektronicznym. Całodniowa konferencja odbędzie się w Muzeum Olimpijskim w szwajcarskiej Lozannie. Jej celem będzie zbadanie możliwości współpracy ruchu olimpijskiego z dynamicznie rozwijającą się branżą esportową, której potencjał dostrzegany jest już w środowiskach mainstreamowych. W lipcowej konferencji wezmą udział m.in. komisarz Overwatch League, Nate Nanzer, […]

Międzynarodowy Komitet Olimpijski już w lipcu zorganizuje międzynarodowe forum poświęcone sportom elektronicznym. Całodniowa konferencja odbędzie się w Muzeum Olimpijskim w szwajcarskiej Lozannie. Jej celem będzie zbadanie możliwości współpracy ruchu olimpijskiego z dynamicznie rozwijającą się branżą esportową, której potencjał dostrzegany jest już w środowiskach mainstreamowych.

W lipcowej konferencji wezmą udział m.in. komisarz Overwatch League, Nate Nanzer, CEO Riot Games, Nicolo Laurent, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment, Mike Morhaime czy zarządzający działem esportowym Twitcha Justin Dellario. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele MKOl oraz Globalnego Stowarzyszenia Międzynarodowych Federacji Sportowych, którzy w trakcie konferencji mają wysłuchać przedstawicieli branży i ocenić, w jakiej formie klasyczne organizacje sportowe mogą kontynuować swoje działania w sferze esportu.

MKOl już wcześniej wykonał pierwsze kroki na drodze do oficjalnego uznania esportu. Największym z nich było zorganizowanie mistrzostw StarCraft 2 (IEM PyeongChang) poprzedzających zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO lepsze od Heroic. Polacy bliżej awansu na DH Masters Stockholm

AGO Esports zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHack Masters Stockholm 2018 zaczęło od bardzo długiego i męczącego pojedynku z Heroic. Po tr...