BIG
fot. ESL/Adela Sznajder

ESL One Cologne: BIG z awansem do finału drabinki przegranych

ESL One Cologne 2018 powoli wkracza w decydującą fazę, w której każde niepowodzenie wiązać się będzie z odpadnięciem z turnieju. Szczególnie świadomi byli tego zawodnicy Renegades, którzy od pierwszego meczu, w którym ulegli MIBR, grają z nożem na gardle. Gracze BIG z kolei z pewnością chcieli zatrzeć złe wrażenie po wczorajszej, dotkliwej porażce przeciwko Fnatic. Oba zespoły spotkały się w meczu o prawo gry w finale drabinki przegranych grupy B. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu BIG pokonało Renegades i to wywodzącą się z Niemiec formację będziemy mieli okazję oglądać w kolejnej fazie turnieju.

BIG 2 : 1 Renegades

(ESL One Cologne – półfinał drabinki przegranych grupy B)
13 9 Dust2 6 16
4 10
16 11 Train 4 12
5 8
19 7 Inferno  8 17
 8 7

W mecz zdecydowanie lepiej weszła ekipa prowadzona przez Johannesa „tabseNa” Wodarza o czym świadczyła runda pistoletowa, w której Johannes „nex” Maget niemal w pojedynkę powstrzymał atak na bombsite B. Noah  „Nifty” Francis i spółka dość długo nie mogli się otrząsnąć po tak mocnym początku w wykonaniu BIG, które zdominowało tę część meczu, potwierdzając to wynikiem 7:1. Niestety w większości niemiecka formacja nie była w stanie utrzymać intensywności gry, natomiast Renegades zaczęło stopniowo się rozkręcać i odrabiać straty. Dzięki mocnej końcówce pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 9:6, a za sprawą wygranej przez Renegades pistoletówki mogliśmy zacząć mecz praktycznie od nowa. Na wymianie ciosów w końcówce korzystniej wyszła drużyna wywodząca się z Australii, kończąc mapę wynikiem 16:13.

Przegrana własna, pierwsza mapa nie stawiała formacji tabseNa w komfortowym położeniu, gdyż druga, Train, z pewnością stanowiła mocny punkt w map poolu Renegades. Na przekór wszelkim przewidywaniom, po skutecznych atakach i bardzo mocnej stronie tero BIG zakończyło połówkę wynikiem 11:4. Wygrana przez Renegades pistoletówka mogła dawać cień szansy na powrót, lecz BIG szybko odskoczyło na 14:7. Ekipę  Joakima „jkaema” Myrbostad stać było na jeszcze jeden zryw, jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowane BIG i mapa zakończyła się wynikiem 16:12, a o tym kto będzie miał szansę walczyć o ćwierćfinał zadecydować miało Inferno.

Decydującą rozgrywkę klasycznie od mocnego uderzenia rozpoczęło BIG, skutecznie odpierając ataki drużyny przeciwnej, jednak tym razem Renegades nie pozwoliło odjechać swoim rywalom. Pierwsza połówka miała wyrównany przebieg i zwieńczona była najmniejszą możliwą przewagą na korzyść Kowbojów. Pomimo wygranej przez Renegades pistoletówki, gracze BIG nie odpuścili i doprowadzili do emocjonującej końcówki, a nawet mieli dwie szanse by zakończyć mecz, jednak ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Mimo wspaniałych clutchy i wysiłku jkaema, BIG przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając na ostatniej mapie 19:17.

Dzięki temu zwycięstwu, BIG będzie miało okazje powalczyć o ćwierćfinał turnieju ESL One Cologne 2018 z MIBR, które wyeliminowało z turnieju duńskie North. Transmisja wybranych meczów wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Zapraszamy również do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie więcej informacji na temat wyników, uczestników czy terminarza tych zawodów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MIBR

ESL One Cologne: MIBR lepsze od North. Duńczycy nie zagrają w play-offach

Za nami pierwsze dzisiejsze spotkanie rozgrywane w ramach ESL One Cologne. North zawalczyło w nim z MIBR o możliwość dalszej gry na tym wydarzeniu. Zg...