fot. FACEIT

NRG i eUnited triumfują w pierwszych meczach amerykańskiego Minora

NRG Esports i eUnited są krok bliżej awansu do fazy pucharowej amerykańskiego Minora. Oba zespoły wygrały dziś swoje mecze, pokonując odpowiednio Swole Patrol oraz Não Tem Como. Wobec tego już za moment zmierzą się ze sobą w walce o pierwsze miejsce w grupie A.

NRG Esports 16 : 10 Swole Patrol

(Americas Minor – grupa A)
16 10 Nuke 5 10
6 5

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – NRG zgarnęło bowiem pierwszą pistoletówkę, dzięki czemu bardzo szybko wyszło na trzypunktowe prowadzenie. Potem co prawda Swole Patrol zdołało wyrównać stan meczu, ale to w gruncie rzeczy byłoby na tyle. W kolejnych minutach inicjatywę ponownie przejęli podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha, którzy z zaskakującą wręcz łatwością radzili sobie ze zdobywaniem bombsite’ów. Dość powiedzieć, że do końca pierwszej połowy dokonali tego jeszcze siedmiokrotnie i w następstwie prowadzili 10:5.

Po chwili wicemistrzowie StarSeries i-League Season 5 po raz drugi okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów, co też otworzyło im prostą drogę do zwycięstwa. I do pewnego momentu wydawało się, że faktycznie zatriumfują oni ogromną różnicą punktów, ale w 20. rundzie Swole Patrol zdobyło się na ostatni zryw, dzięki któremu zgarnęło aż pięć punktów z rzędu. To jednak było wszystko, na co było stać Ryana „freakazoida” Abadira, bo po chwili było już po wszystkim, a NRG mogło świętować zwycięstwo w stosunku 16:10.


eUnited 16 : 12 Não Tem Como

(Americas Minor – grupa A)
16 7 Mirage 8 12
9 4

Piorunujący start w rozgrywane na Mirage’u spotkanie zanotowało eUnited, które po kilku minutach mogło pochwalić się już wynikiem 7:2. Wygrana pistoletówka, a także kilka innych niezłych rund sprawiły, że podopieczni Jareda „osorandoma” Hartmana zyskali sporą przewagę – zarówno ekonomiczną, jak i psychiczną. I gdy wydawało się, że w pierwszej połowie czeka nas pogrom, Não Tem Como wreszcie się przebudziło. Piątka Brazylijczyków przypomniała sobie najwyraźniej, że jej zadaniem jest obrona BS-ów i do samej przerwy nie oddała rywalom już ani jednego punktu i ostatecznie sama zyskała skromne prowadzenie 8:7.

Mimo udanego comebacku NTC całkowicie pogubiło się po przejściu do ataku i nie było już w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z przeciwnikiem. A taki brak konsekwencji Latynosów był wodą na młyn eUnited, które skrzętnie wykorzystało korzystne okoliczności i rozpoczęło powiększanie własnego dorobku. Gracze z Ameryki Południowej byli bezsilni i raz po raz odbijali się od szczelnej defensywy Skylera „Relyksa” Weavera i spółki, wobec czego koniec końców polegli 12:16.


Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IEM Sydney mousesports

chrisJ: Mamy do Snaxa dużo zaufania

Za mousesports pierwszy turniej w nowym składzie. Podopieczni niemieckiej organizacji nie będą jednak mile wspominać tej imprezy, bo podczas rozgrywan...