fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue o krok od awansu na FACEIT Major!

Już tylko jednego zwycięstwa potrzebuje Rogue, by móc świętować pierwszy w swojej historii awans na Majora. W półfinale drabinki wygranych faworyci amerykańskiego Minora nie bez problemów poradzili sobie z niżej notowanym eUnited, ogrywając swoich rywali 1:2.

eUnited 1 : 2 Rogue

(Americas Minor – półfinał drabinki wygranych)
2 0 Train 15 16
2 1
16 10 Overpass 5 8
6 3
12 5 Inferno 10 16
7 6

Inauguracja tego spotkania w wykonaniu Rogue była iście piorunująca. Co prawda jeszcze przed startem tego pojedynku jasnym było, że to właśnie ekipa Spencera „Hiko” Martina jest mocniejsza, ale raczej mało kto spodziewał się, że aż tak przejedzie się ona po eUnited. A przejechała się i to niczym ogromny walec drogowy – dość powiedzieć, że na przestrzeni całej pierwszej połowy Skyler „Relyks” Weaver i spółka ani razu nie znaleźli sposobu, by skutecznie zaatakować bronione przez przeciwników bombsite’y. ANI RAZU! W efekcie eU przegrywało już 0:15, a dzieło zniszczenia zostało dopełnione już kilka minut później, gdy faworyci ustalili wynik na miażdżące 16:2.

Podopieczni Jareda „osorandoma” Hartmana nie podłamali się jednak i wzięli odwet na drugiej mapie. Po dość wyrównanym początku udało im się bowiem przejąć z czasem inicjatywę i jeszcze przed przerwą wyjść na pięciopunktowe prowadzenie. Nadzieje Rogue definitywnie zniknęły, gdy po chwili eUnited zgarnęło drugą pistoletówkę, pewnie kontynuując drogę ku wygranej. Byli gracze Rise Nation osiągnęli ją zresztą już po chwili, chociaż nim to nastąpiło pozwolili sobie jeszcze na krótki moment zawahania. Na ich szczęście nie poniósł on za sobą żadnych konsekwencji, dzięki czemu koniec końców eU mogło świętować zwycięstwo w stosunku 16:8.

Także na Inferno Relyks wraz z kolegami siłą rozpędu weszli z impetem. Niemniej szybko go wytracili, co też było wodą na młyn Rogue. Drużyna Hiko z łatwością przejęła inicjatywę i w kilkanaście minut przeszła z wyniku 3:4 na 10:5. Mimo to eUnited nie zamierzało bynajmniej odpuścić i nadal walczyło o sprawienie niespodzianki. Wraz z upływającym czasem szansę na comeback zawodników osorandoma drastycznie malały, bo chociaż ciągle punktowali, to dokładnie to samo robili ich przeciwnicy. Nic więc dziwnego, że ostatecznie to właśnie wicemistrzowie DreamHack Austin 2018 zatriumfowali 16:12.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mixwell zagra wraz z North podczas DreamHack Open Valencia

Zaskakujące wieści dotarły do nas przed chwilą z obozu North. Duńska organizacja ogłosiła bowiem, że na startującym już w czwartek DreamHack Open Vale...

>