fot. DreamHack/Adela Sznajder

Niespodzianka na amerykańskim Minorze – compLexity ogrywa NRG!

Na zakończenie pierwszego dnia play-offów amerykańskiego Minora czekała nas spora niespodzianka. Teoretycznie niżej notowane compLexity Gaming wygrało bowiem z NRG Esports, dzięki czemu jest już o krok od awansu na FACEIT Major London 2018.

NRG Esports 1 : 2 compLexity Gaming

(Americas Minor – półfinał drabinki wygranych)
16 8 Cache 7 8
8 1
(2) 17 7 Train 8 19 (4)
8 7
8 7 Inferno 8 16
1 8

Pierwsze dwie rundy meczu wpadły na konto compLexity, ale potem na właściwe tory wskoczyło NRG, które bardzo szybko odwróciło sytuację na swoją korzyść i zyskało nawet prowadzenie 7:3. Podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha nie zdołali jednak utrzymać tej przewagi i tuż przed zmianą stron coL zbliżyło się do nich na odległość jednego oczka. Prawdziwe tąpnięcie nastąpiło w drugiej połowie – okazało się bowiem, że wicemistrzowie StarSeries i-League Season 5 świetnie radzili sobie z grą w obronie i oddali rywalom już tylko jeden punkt. Dzięki temu udało im się z ogromną łatwością wygrać na Cache’u w stosunku 16:8.

Kolejną mapą tego pojedynku był Train, gdzie znowu lepszy start zanotowali Peter „stanislaw'”Jarguz i spółka. Ponownie też z czasem do głosu doszło NRG, ale mimo to w kolejnych minutach oglądaliśmy naprawdę wyrównane starcie polegające na wzajemnej wymianie ciosów – efektem był wynik 8:7 tuż przed przerwą. Tym razem jednak zmiana stron nie przyniosła obrazu gry. Nadal żadna z drużyn nie potrafiła na dobre przejąć inicjatywy, przez co ostatecznie doszło do dogrywki. Ta okazała się szczęśliwsza dla compLexity, które koniec końców mogło świętować wygraną 19:17.

Ta pechowa porażka wyraźnie zabolała zawodników ImAPeta, ale ci nie potrafili przekuć tego w sportową złość. Co prawda początkowe rundy na Inferno padły ich łupem, ale w końcu i coL zaczęło grać swoje, przez co wynik na koniec pierwszej połowy po raz trzeci tego wieczora wynosił 8:7. Wówczas stanislaw wraz z kolegami ewidentnie poczuli krew, bo po przejściu do ataku bez skrupułów rozprawili się z rannym przeciwnikiem. Dość powiedzieć, że do końca spotkania faworyci jeszcze tylko raz zdołali zapunktować, przez co polegli aż 8:16.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i Virtus.pro poza najlepszą dwudziestką najnowszego rankingu HLTV

Kolejny poniedziałek oznacza kolejną aktualizację rankingu HLTV. Do pierwszej dziesiątki tego zestawienia przebojem wdarło się niemieckie BIG, które p...

>