fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue czy compLexity? Dziś poznamy pierwszego zwycięzcę amerykańskiego Minora

Przed nami przedostatni dzień amerykańskiego Minora. Dziś też poznamy pierwszą szczęśliwą drużynę, która zapewni sobie awans na FACEIT Major London 2018, a także jeden zespół, który bezpowrotnie straci szansę na udział we wrześniowych zawodach.

Już na starcie czeka nas pojedynek dwóch najlepszych jak dotychczas ekip, które mierzyły się ze sobą już w fazie grupowej. Wówczas górą było Rogue, które zatriumfowało 16:13, ale tym razem format spotkania zostanie zmieniony na BO3. To, a także o wiele wyższa stawka, sprawiają, że compLexity nie jest wcale bez szans. Wszak skład dowodzony przez Petera „stanislawa” Jarguza ograł wczoraj mocarne NRG Esports, chociaż jeszcze przed samym meczem skazywany był na pożarcie.

A skoro już przy NRG jesteśmy to warto nadmienić, że wicemistrzowie StarSeries i-League Season 5 są o krok od pożegnania się z Minorem. A wszystko przez poniedziałkową porażkę z coL, która zrzuciła podopiecznych Cheta „ImAPeta” Singha do dolnej drabinki. Tam podejmą oni dziś teoretycznie najsłabsze z całego grona eUnited, które jednak było w stanie wcześniej postawić się Rogue i uszczknąć nawet jedną mapę. Z drugiej strony na dwóch kolejnych przegrało znacząco, w tym na jednej z nich aż 2:16.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

10 lipca

Finał drabinki wygranych

19:15 Rogue vs compLexity Gaming BO3

Pierwsza runda drabinki przegranych

22:30 eUnited vs NRG Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AcilioN na stałe w Heroic, RUBINO odchodzi

Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tego, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu – Ruben "RUBINO" Villarroel opuszcza Heroic. Norweg był od dłuższego cz...

>