fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue wystąpi na FACEIT Major London 2018!

Po trwającej półtora roku przerwie Spencer „Hiko” Martin powraca na Majora! Rogue, w którym występuje doświadczony Amerykanin, w rozegranym dziś finale górnej drabinki amerykańskiego Minora pokonało 2:0 compLexity Gaming i we wrześniu wystąpi na FACEIT Major London 2018.

Rogue 2 : 0 compLexity Gaming

(Americas Minor – finał drabinki wygranych)
(4) 19 9 Mirage 6 16 (1)
6 9
16 8 Dust2 7 11
8 4
 Inferno 

Po dobrym starcie i wygranej pistoletówce compLexity bardzo szybko spuściło z tonu i pozwoliło rywalom na sformowanie szyków obronnych. A Rogue nie zamierzało zmarnować takiego prezentu i na wiele minut skutecznie odparło coL, dzięki czemu jeszcze przed przerwą zapewniło sobie trzypunktową przewagę. Mimo wszystko po zmianie stron gra nadal była zacięta, a obie formacje szły ze sobą łeb w łeb. W pewnym momencie jednak serię kilku zdobytych z rzędu rund zanotowali Peter „stanislaw” Jarguz wraz z kolegami, dzięki czemu byli oni już o krok od wygranej. Niemniej na swoje nieszczęście pozwolili oni przeciwnikom doprowadzić do dogrywki, a w niej ostatecznie uznali ich wyższość wynikiem 16:19.

Także początek starcia na Duscie2 do bólu przypominał nam to, co oglądaliśmy kilkanaście minut wcześniej. Nadal nikt nie był w stanie na dobre przejąć inicjatywy, a zamiast dominacji którejkolwiek ze stron oglądaliśmy spokojną grę punkt za punkt. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:7 na korzyść Rogue, który tak naprawdę o niczym jeszcze nie przesądzał. Tym bardziej, że po przejściu do defensywy compLexity wpisało na swoje konto drugą rundę pistoletową. Jak się jednak później okazało, nie miało to większego znaczenia, bo Hiko i spółka znaleźli wreszcie sposób na skuteczne przejście obrony rywali i dzięki niemu doprowadziło do korzystnego dla siebie rozstrzygnięcia w stosunku 16:11, przypieczętowując tym samym swój awans na Majora.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
G2 Trick

bbq OLIVERS czy Jin Air GreenWings – kto zdobędzie pierwsze punkty w LCK?

Po ponad tygodniu przerwy wywołanej przez Rift Rivals 2018 wracają rozgrywki LoL Champions Korea, czyli zmagania League of Legends na najwyższym szcze...

>