fot. FACEIT

Koniec marzeń o Majorze – NRG odpada z amerykańskiego Minora!

Nie tak miało to wyglądać. Jeszcze przed startem amerykańskiego Minora NRG Esports wydawało się być głównym kandydatem do zajęcia jednego z dwóch czołowych miejsc. Stało się jednak inaczej, bo zespół ten przegrał drugi mecz z rzędu i bezpowrotnie stracił szansę na grę na FACEIT Major London 2018.

eUnited 2 : 1 NRG Esports

(Americas Minor – 1. runda drabinki przegranych)
13 4 Nuke 11 16
9 5
16 7 Inferno 8 11
9 3
16 12 Dust2 3 5
4 2

Mecz rozpoczął się od pistoletówki, która padła łupem eUnited. Jak zatem racjonalnie wytłumaczyć fakt, że przez kolejne kilkanaście minut to NRG Esports całkowicie zdominowało przebieg spotkania, notując przy tym fantastyczną serię 10 wygranych z rzędu rund? Prawdopodobnie się nie da, ale tak czy inaczej należy wspomnieć, że dzięki temu udanemu okresowi gry podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha do przerwy prowadzili aż 11:4. Nie oznaczało to jednak, że emocji już nie było, bo po przejściu do defensywy gracze eU również mieli swój moment, w trakcie którego zgarnęli kolejne siedem oczek. Niemniej to nie wystarczyło, by zwyciężyć, bo ostatnie słowo należało do NRG, które koniec końców zatriumfowało 16:13.

Mimo wszystko to niepowodzenie nie podłamało Skylera „Relyksa” Weavera i jego kolegów, którzy po dość przeciętnym początku na Inferno zdołali wreszcie wskoczyć na właściwe tory i jeszcze przed zmianą stron zbliżyli się do NRG na odległość jednego punktu. Co więcej, byli członkowie Rise Nation dobrą passę kontynuowali również w drugiej połowie i bardzo szybko wpisali na swoje konto piętnaste oczko. Wówczas faworyci tego meczu nie mieli już za bardzo czego szukać i po krótkiej próbie comebacku polegli ostatecznie 11:16.

Ostatnią mapą tego pojedynku był Dust2, na którym eUnited radziło sobie dotychczas lepiej niż NRG. Było to zresztą widać także na serwerze, bo zawodnicy Jareda „osorandoma” Hartmana z zaskakującą łatwością odpierali ataki swoich rywali i na przestrzeni całej pierwszej odsłony starcia oddali im zaledwie trzy rundy. Już wtedy sytuacja Jacoba „FugLy’ego” Mediny i spółki wyglądała tragicznie i nie polepszyła jej nawet wygrana pistoletówka. eU było po prostu lepsze i już kilka minut później mogło wznieść ręce w geście triumfu po przekonującym zwycięstwie w stosunku 16:5.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ile osób zakupiło CS:GO i PUBG? Dzięki dziurze w Steamie poznaliśmy odpowiedź

Dzięki dziurze w Steam API opisanej w ArsTechnica do internetu wyciekły bardzo dokładne dane dotyczące liczby sprzedanych egzemplarzy praktycznie każd...

>