fot. DreamHack/Adela Sznajder

compLexity powraca na Majora po ponad czterech latach!

Ponad cztery lata minęły od momentu, gdy compLexity Gaming po raz ostatni wystąpiło na Majorze. Już we wrześniu ten licznik się jednak wyzeruje, bowiem Peter „jarguz” Stanislaw i spółka pokonali eUnited w finale drabinki przegranych amerykańskiego Minora, dzięki czemu za dwa miesiące wystąpią na FACEIT Major London 2018.

compLexity Gaming 2 : 0 eUnited

(Americas Minor – finał drabinki przegranych)
16 9 Inferno 6 10
7 4
16 9 Mirage 6 7
7 1
 Train 

Decydujący mecz rozpoczął się na Inferno i w początkowych minutach lepiej prezentowało się compLexity. Faworyci tego pojedynku całkiem sprawnie radzili sobie z grą po teoretycznie trudniejszej stronie i nadspodziewanie często przejmowali bombsite’y należące do eUnited. Dopiero pod koniec pierwszej połowy podopieczni Jareda „osorandoma” Hartmana zanotowali dłuższą serię wygranych rund, dzięki czemu zmniejszyli rozmiary swojej straty do zaledwie trzech oczek. O comebacku nie było jednak mowy, bo druga pistoletówka padła łupem coL, co miało kluczowe znaczenie w kontekście tego starcia, bo eU nie zdołało się już podnieść i ostatecznie poległo w stosunku 10:16.

Rozpędzone compLexity także na Mirage’u zanotowało piorunujący start. W pewnym momencie ekipa dowodzona przez stanislawa prowadziła już nawet 9:1 i była o krok od rozgromienia rywali. Niemniej ci w porę obudzili się z letargu i dzięki pięciu zgarniętym z rzędu punktom jeszcze przed przerwą zbliżyli się do oponentów na odległość trzech oczek. To było jednak wszystko, na co stać było eUnited, bo po zmianie stron na serwerze grała już tylko jedna drużyna. Zawodnicy Ronalda „Rambo” Kima utworzyli defensywny monolit, który tylko raz okazał się niewystarczający, a w pozostałych przypadkach pewnie odpierał ataki przeciwników. Wobec tego nic dziwnego, że już po chwili było po wszystkim, a compLexity mogło świętować przekonujące zwycięstwo 16:7.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pompa Team otwiera dywizję PUBG

Ostatnimi czasy, gdy wspominaliśmy już o Pompa Teamie, to częściej dane nam było pisać o kolejnych sekcjach zamykanych przez tę organizację. Dzisiaj j...

>